Kadına şiddete sıfır tolerans

 Kadına şiddete sıfır tolerans

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Toplantısında konuşan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, kadına şiddete sıfır tolerans gösterileceğini ve kadın konukevlerinin açılacağını söyledi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Vali Karadeniz başkanlığında yapıldı. Toplantıda 2022 yılı 1. dönem (Ocak-Şubat-Mart) verileri ve çalışmaları değerlendirildi. Toplantıda, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi gereğince, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14’üncü maddesinde belirtilen Büyükşehir Belediyeleri ile nüfusu 100 binin üzerinde olan belediyelerin, kadınlar ve çocuklar için kadın konukevi açma zorunluluğuna ilişkin Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi’nin gerçekleştirmiş oldukları iş ve işlemler de görüşüldü.

Vali Yaşar Karadeniz toplantıda yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddetle mücadelenin, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte toplumun her kesiminin mücadeleye sağladığı katkı ve destek ile başarılı olabileceğini belirtti. Şiddet konusunda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla faaliyetler gerçekleştirildiğini de söyleyen Vali Karadeniz, “Şiddete Sıfır Tolerans” hedefiyle şiddet mağduru kadınlarımız ve çocuklarımızın korunması için gerekli tedbirlerin alındığını ve çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü ifade etti.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.