Kenez: Siyasetçinin notu esnaf ve sanatkarın mühründen geçer!

 Kenez: Siyasetçinin notu esnaf ve sanatkarın mühründen geçer!

Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Emin Kenez, sıkıntılı günlerden geçen esnafın çoğunun sırtına ceket, ayağına pabuç alacak meteliği olmadığını belirterek, sıkıntılara kulak vermeyen siyasilere “Unutulmasın ki siyasetçinin notu esnaf ve sanatkarın mühründen geçer”hatırlatmasında bulundu.

Manisa’da Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 20. Olağan Genel Kurulu Saruhanlı Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Tek listeyle gerçekleşen seçimde 2 dönemdir başkanlık yapan Ahmet Emin Kenez, yeniden başkanlığa seçildi.

“Yetkililer duyarsız kalmasın”

Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Emin Kenez,  genel kurulda konuşmasına başlarken duvarda asılı bulunan ‘Gediz’imiz boşa akmasın. Köylümüzün çiftçimizin tarım arazileri kuraklaşmasın. Gelecek nesillerimiz yok olmasın. Yetkililer duyarsız kalmasın’ yazısına dikkat çekerek, esnafın sıkıntıları ve dertlerinin bulunduğunu kaydetti. Kenez “Biz çiftçi bir milletiz. Biz Ankara’ya sesimizi duyuramadığımız zaman eğer çiftçi, köylü para kazanamazsa biz hiçbir şey olamayız burada. Bugünkü şartlarda çifti para kazanamazsa biz yok oluruz. Süper marketler açılırsa, önüne geçilmezse hepimiz mahvoluruz. Çiftçi kazanamazsa hiçbir esnaf kazanamaz”dedi.

“Esnafın çoğunun sırtına ceket, ayağına pabuç alacak meteliği yok”

Ülkede sıkıntılı bir sürecin yaşandığını ifade eden Kenez, önümüzdeki aylarda proje yapmayan esnafa kredi verilmeyeceği yönünde duyumlar aldıklarını ifade ederek “Küçük esnafının bir çoğunun sırtına ceket, ayağına pabuç alacak meteliği yok. Verilecek krediler yata kata değil, biriken borçlara ödenecek. Sayın Cumhurbaşkanım bu yanlışı düzeltin. İhtiyacı olan esnaflarımız kredilerini rahat kullansın. Esnaf ve sanatkarlarımızın böyle ciddi sorunlarını çözmenizi ve tüm esnaflarımızın mağduriyetleri en kısa sürede giderilip bizleri rahatlatmanızı istiyoruz. Çöldeki serap gibi değil esnaf ve sanatkarlarımızın gövdesindeki yürek gibi olalım. Esnafın, işçinin sırtından yiyelim içelim deyip çiftçimizin, köylümüzün önünden gülüp geçip gidemeyiz bizler. Bir tarafa ballı börek bir tarafa kuru yavan acı soğan olmuyor Sayın Genel Başkanım Devlet Bahçeli.Esnafın, çiftçinin işçinin memurun, yanında olmayanın geleceği de olmaz.”diye konuştu.

 

“Siyasetçinin notu esnaf ve sanatkarın mühründen geçer”

Çiftçinin, pazarcının, esnafın para kazanamadığını kaydeden Kenez “Nereye kadar sürecek böyle bu bizleri zincir marketlere yem etmeyin sayın genel başkanlarım. Biz küçük esnaflara karşı daha duyarlı olacağınız günleri özlemle umut ediyoruz, sabır ile bekliyoruz. Unutulmasın ki siyasetçinin notu esnaf ve sanatkarın mühründen geçer”uyarısında bulundu.

Genel kurula Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter, Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Kan, Saruhanlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Arif Bilek, oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeler katıldı. 

Yeni yönetimde:Ali Kan, Aydoğan Çakar, Emine Erbak, Mehmet Tepeler, Yücel Kara, Hüseyin Gülşen, Halil Keskin, İsmail Akkoca, denetim kurulunda Hakan Yüce, Selcan Sarıtaş Yetişgin ve Levent Ölçer yer aldı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.