Kentsel dönüşüm bölgesinde 250 ev yıkıldı

 Kentsel dönüşüm bölgesinde 250 ev yıkıldı

Şehzadeler ilçesinde 5 mahalleyi kapsayan ve 365 dönümlük bir alanda hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm Projesinin birinci etabında yürütülen yıkım çalışmaları kapsamında boşaltılan 450 evin 250’sinin yıkımı gerçekleştirildi. Alanı inceleyen Başkan çelik, bu ay sonuna kadar bütün evlerin yıkımının gerçekleştirileceğini bildirdi.  

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kentsel Dönüşüm Projesinin birinci etabında yürütülen yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Yıkım ekipleriyle bir araya gelen Başkan Çelik,  çalışmalar hakkında bilgi aldı ve bölgede evlerini boşaltan vatandaşlar ile bir süre sohbet etti.

Yıkım sahasındaki incelemelerinin ardından bir değerlendirmelerde bulunan Başkan Çelik şöyle konuştu; “Manisa’nın elli yıllık hayali, beş mahallemizi kapsayan 365 dönümlük alandaki Kentsel Dönüşüm Projemizin birinci etabındaki yıkım çalışmalarını bizzat yerinde inceledim. Çalışmalar çok güzel gidiyor. Arkadaşlarımız hummalı bir şekilde çalışıyorlar, ellerine emeklerine sağlık.”

Ay sonuna kadar yıkım çalışmaları tamamlanacak

Projenin birinci etabında 605 konut ve 54 dükkan yapılacağını belirten Başkan Çelik “Birinci etap içerisinde 655 tane mevcut konut var. Bu konutların yıkımıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. 450’nin üzerinde ev şu ana kadar boşaltıldı ve belediyemize teslim edildi. Bugüne kadar da 250 tane boşaltılmış olan ev yıkılmış oldu. Yıkım çalışmaları birkaç ekip halinde hummalı şekilde devam ediyor. Hedefimiz bu ay sonu itibariyle bütün evleri yıkarak,  gerekli düzenlemeleri yapmak ve molozları kaldırmak” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin en büyük Kentsel Dönüşüm Projelerinden

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın bir taftan ihale çalışmalarını sürdürdüğünü anımsatan Başkan Çelik şöyle devam etti; “İnşallah ihale süreci tamamlandıktan sonra burada birinci etapta 605 konut ve 54 dükkanın inşaatına başlamış olacağız. Buradaki en önemli hususlardan birisi şu; burada büyük bir oranla muvafakatlar imzalandı. Burada yaşayan vatandaşlarımızdan ev alma hakkı olanların yüzde 95,5’i, iş yeri alma hakkı olanların da yüzde 100’ü  ‘evet bu proje çok güzel bir proje’ diyerek  imzalarını attılar, muvafakatlarını verdiler. Belki de bu kadar yoğun destek alması açısından Türkiye’deki örnek projelerden biridir. Zaten Türkiye’de yürütülen en büyük Kentsel Dönüşüm Projelerinden bir tanesi. Manisa tarihinin tartışmasız en büyük ve en önemli Kentsel Dönüşüm Projesi.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir