Kıbrıs Gazisi tek odalı evinden atılıyor

 Kıbrıs Gazisi tek odalı evinden atılıyor

Manisa’da AKP’li Yunusemre Belediyesi’nin başlattığı Kentsel Dönüşüm projesi bir çok insanı mağdur etmeye devam ediyor. Yunusemre ilçesindeki kentsel dönüşüm projesi içerisinde olan Lalapaşa mahallesinde ikamet eden 68 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Hüsamettin Ruayöz, proje çerçevesinde yıllardır oturduğu bir oda evini kaybetmeyle karşı karşıya kaldı. Ruayöz, evinden çıkarılırsa gidecek yerinin olmadığını söyledi.

Kentsel Dönüşüm mağduru olan Kıbrıs Gazisi Hüsamettin Ruayöz’ü evinde ziyaret eden CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ve CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av.Yalçın Arcak yaşanan sıkıntıyı yerinde dinledi.

“EVİMDEN ÇIKARSAM GİDECEK YERİM YOK”

Kıbrıs Gazisi Hüsamettin Ruayöz, yıllar öncesinden babasından kaldığını söylediği bir odalı evinde yaşam mücadelesi verdiğini belirterek, Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde evinden çıkartılmak istendiğini dile getirdi. Evinin yıllar öncesinde babası tarafından satın alındığını ifade eden Kıbrıs Gazisi Hüsamettin Ruayöz yaşadığı dramı şu ifadelerle dile getirdi: “Yıllar öncesinde babam bu evi noterden onaylı olarak satın aldı. Ancak tapusu yok. Kentsel Dönüşüm çerçevesinde evimi yıkacaklar. Tapusu olmadığı içinde yerine yapılacak evlerden bana bir yer vermeyecekler. Belediye bu durumda hakkım olmadığını ifade etti. Bana ‘Evden çık’ yıkacağı dedikleri zaman ne yapacağım. Nereye gideceğim. Çocuğum veya bir akrabam yok ki onların yanına gideyim. Başka bir evde 2 bin 500-3 bin lira kira verip oturmam mümkün değil. Zaten durumum buna müsait değil. Önceki yıllarda kömür yardımı alıyordum, şimdi onu da kestiler. Sadece tuvaleti olan bir odalı evim var. Onu da elimden aldıklarında sokakta mı kalacağım” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir