Kılıçdaroğlu: İstanbul Sözleşmesini yürürlüğe koyacağız

 Kılıçdaroğlu: İstanbul Sözleşmesini yürürlüğe koyacağız

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kadınlara sözünün olduğunu belirterek, Millet İttifakının cumhurbaşkanı koltuğuna oturduğunda ilk bir hafta içinde İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacaklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde belediyenin taziye evi ve çocuk kültür sanat merkezi temel atma töreninde, iktidara geldikten sonra yapacakları vaatleri anlattı.

“Yönetenler adaletli olmalı”

CHP’li Belediye Başkanı Çetin Akın’ın Turgutlu’da yaptığı çalışmaları anlattığı konuşmasının ardından kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına göreve geldiklerinde asla şikayet etmemelerini, ayrımcılık yapmadan halka hizmet etmelerini söylediğini ifade ederek  “Adaletli olmak kadar doğru bir şey yoktur. Dolayısıyla yönetenleri adaletli davranması son derece önemlidir. Adalet aynı zamanda belediye başkanlarının üzerine titremesi gereken bir kavramdır. Adaletli davrandıklarında geçmişte oy vermeyenler bile bir dahaki sefere destek verebilecektir.. Her belediye her devlet borçlanır. Borcu alır verimli kullanırsınız, belirli zamanda ödersiniz. Yüksek faiz dayatılıyorsa size o borcu almaktan özenle kaçınacaksınız.”diyerek hizmeti almanın milletin sırtına ağır yük olarak yansımaması gerektiğini söyledi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.