Kılıçdaroğlu:5 yılda Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz

 Kılıçdaroğlu:5 yılda Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz

Manisa ziyaretinin ikinci gününde esnaf ziyaretlerinin ardından Akhisar Belediyesinin toplu açılış törenine katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 5 yılda bu ülkede hangi partiden olursa olsun rahat nefes alacağını söyledi. 

 Tunay Aktaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Manisa programının ikinci gününde Manisa Karaköy esnafını ziyaret ederek vatandaşın derdini dinledi.

Kılıçdaroğlu Karaköy Kırmızı Köprü civarında kahvehane, pastane ve dükkanları ziyaret etti ve sorunları dinledi. Esnaf ziyaretinin ardından Kılıçdaroğlu Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’i makamında ziyaret etti, daha sonra ilçede ev kadınlarıyla bir araya geldi. Ardından Akhisar’a giden Kılıçdaroğlu burada ilk olarak ‘Kadın Buluşması’na katıldı. Kadınlarla 1 saatlik görüşmenin ardından Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkez’i önünde toplu açılış töreni yapıldı. Resmi açılışta Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Boyalılar Güneş Enerji Santrali, Hanpaşa Güneş Enerji Santrali, Hürriyet Mahallesi Kreşi, Efendi Mahallesi Kreşi, Akhisar Belediyesi Aşevi, Doğal Yaşam Alanı ve Barınak, Bisiklet Trafik Eğitim Parkı ve Aile ve Kadın Dayanışma Merkezi hizmete girdi.

TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AYDINLIKTIR’

Törende yoğun kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, “Yerel seçimlerde ‘Aman sakın CHP’ye oy vermeyin. CHP’ye oy verirseniz bütün sosyal yardımlar kesilir’ diyorlardı. ‘Oy verirseniz elektrik faturalarını teröristler toplayacak’ diyorlardı. Buna benzer aklın, mantığın almadığı dünyanın iftirasıyla karşılaştık. Bütün bu olumsuz söylemlere karşı yerel yönetimlerde güzel başarılara imza attık. Belediye başkanlarımızın gösterdiği çaba, Türkiye’yi çok daha iyi, kararlı yöneteceğimiz konusundaki algıyı, gün geçtikçe pekiştiriyor. Türkiye’nin önü aydınlıktır herkesin bunu bilmesini isterim. Gittiğim yerlerde ‘zam geldi’ diyorlar. Milyonlarca işsiz var. Diyorum ki biraz sabredin. Bu ülkede hakkı, hukuku ve adaleti gerçekleştirmek için sandığa gideceğiz. Herkesin kazandığı bir ülke zenginleşen ülkedir. Herkesin kaybettiği, bir avuç kişinin kazandığı ülke yoksulluğun boyutunun büyüdüğü bir ülkedir. Nasıl 3 yılda Akhisar’da çok önemli başarılara imza atıldıysa 5 yılda Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz. Her vatandaşımızı ‘İyi ki Millet İttifakı kuruldu iyi ki Türkiye’yi yönetiyorlar. İyi ki Türkiye’ye barış geldi’ diyecekler” ifadelerini kullandı.

‘BEDAVA ENERJİ VARKEN NEDEN PARA VERİYORSUN’

Kılıçdaroğlu, “Önce 6 ilde daha sonra Türkiye’de bütün çiftçilere elektriği ücretsiz vereceğiz. Devlet akılla yönetilir. Bedava enerji varken neden dünyanın mazotuna, kömürüne para veriyorsun? Bedava zaten. Kuracaksın tarlaları. Söz veriyorum yapacağız. Elektrik fiyatlarını da düşüreceğiz. Onlar yönetemiyorlar biz yöneteceğiz. Beşli çeteye verdiği avantajları da istemiyorum. Normal bir sanayiciye verdiği aynı avantajları versinler”dedi.

Konuşmaların ardından Kılıçdaroğlu, partililerle birlikte Akhisar Belediyesi’nin hayata geçirdiği 9 projenin açılışını gerçekleştirdi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.