Kızılay, Ahbap’a gıda da satmış

 Kızılay, Ahbap’a gıda da satmış

AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent, Fox TV canlı yayınında Kızılay’ın derneğe sattığı çadırlarla ilgili soruları yanıtladı. Levent Kızılay’ın derneğe konserve gıda sattığını da açıkladı. 

AFAD ile birlikte 4 yıldır işbirliği içerisinde olduklarını belirten Levent, felaketin ilk gününden beri hızla çalışmalara başladıklarını belirterek,  AFAD’ın bir devlet kurumu olduğunu AFAD’ın onun altında çalıştığını dile getirdi. Sahada koordineli bir şekilde çalışan derneğin ‘AFAD’ın yerine geçti’ savına tepki gösteren Levent, “Yazıktır çok üzülüyorum. Bizler STK’yız. Ahbap STK ile yarıştırmalı. AFAD devlet” dedi.

“ARAMA KURTARMA VARDI AMA YETERLİ DEĞİLDİ”

Levint “Arama kurtarma vardı. Ama yeterli değildi. Bir anda 10 yerde 8 yerde binalar yıkılmış. Tahmin ediyorum devlet yetkilileri de bunları beklemiyordu. Türkiye’de böyle bir tecrübe yoktu. Onun tartışmalarını halk ile yönetim ile arasında bırakmak gerekir. Benim politik görüşmelerimi ancak Ahbap’ı bıraktıktan sonra  konuşabilirim. 1 milyonu geçen üye var ve farklı politik görüşler var. Tartışma konusu olabilir, herkes her şeyi söyleyebilir. Her gün televizyonlarda yayınlanabilir ama benim içi değil. Ben devlette koordineli çalışırım. Devlet hükümetin bir bakanı değil. Devlet herkes, enkazda altında olanlarda devlet, STK’larda devlet. Hükümet ve devlet ayrı bir şeydir” dedi.

“HESAPLAŞMASINI SONRAYA BIRAKTIM”

“AK Parti içinde hedef alınmadım. MHP içerisinde Bahçeli’nin önünde bir cümle geldi bir andı. MHP’nin bütün örgütleri ile görüştüm bir sorunu yok benle. CHP de öyle İYİ Parti’den öyle. Benim siyasi parti ile alakalı bir durumum yok”  (Üzüldünüz mü?) Hesaplaşmasını sonraya bıraktım.  Şu an canlarla uğraşıyoruz. Aklımda deprem bölgesindeki çalışmalar var”

“DEPREMDE KIZILAY’IN ÇADIR SATMASI İÇİME SİNMİYOR”

“Ankara Eczacılar Odası da almış. Yine olsa yine alırım. 20 bin olsaydı o kadar alırdım. İlk defa duymadım çadır sattıklarını. Ben bunları düşünmem, orada insanlar ölüyor. Niye Kızılay’a isyan etmedin? diye soruyorlar. Benim işim değil. Ben dernek başkanıyım. Benim için insanlara yardım etmek önemli. Ben bu çadırları almasaydım, AFAD’da parayla alıyor Kızılay’dan. Benin en baştaki görevim, insanlara yardım götürmek. Ahlaki değil? Beni sonra ilgilendirir. Bu tartışma zaten yarın olacaktı. Gazeteciler haber almış bir şey diyemem. Benim içime sinmiyor. Deprem zamanı benim içine sinmiyor çadır satılması. Yönetim kurulu karar almalıydı.

“BARBUNYA VE KURUFASULYE SATIN ALDIK

Deprem zamanı, başka kurum olsun. Kızılay en başta besin kuruludur.Bunu ahlaki buluyoruz yemek almayı. Barbunyalar ve kuru fasulyeler satın aldık.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir