Hilal’in kanı polis ve hakimin ellerinde

 Hilal’in kanı polis ve hakimin ellerinde
Hilal Kırgöz’ü (21) silahla vuran tacizci Önder Lafçı (43) hakkında bulunan hapis kararı olay gerçekleşmeden önce hakim tarafından bozuldu. Baba Veysel Kırgöz, bunun sonucunda kızının can çekiştiğini söyledi.
Tunay Aktaş

Kararla hakimin tacizcinin yanında yer aldığını söyleyen Baba Veysel Kırgöz, “Kızım 21 yaşına kadar bizi hiç üzmedi. Kızım reşit. Gitmek istese gidebilirdi. Neden suç duyurusunda bulunduk, neden uzaklaştırma çıktı, neden bu karar delindi. Kızım 6 ay boyunca onlarla savaştı. Tacizci, uzaklaştırma tedbirlerine rağmen kızımı telefonla aradığı için 3 gün zorlama hapis kararı verildi,  ama Manisa 2. Aile Mahkemesi bu kararı ‘yanlışlıkla aramış’ diyerek bozdu. Sonunda da vuruldu” dedi.

2 ÇOCUĞUMU BİRDEN KAYBETTİM

Anne Zeynep Kırgöz, “Kızımı sürekli takip etti. Kardeşini takip etti. Gece 12’lerde evin zilleri basıldı. Sürekli psikolojik baskı ve tehdit kullandı. Kızımı odasında yorganı üzerine çekmiş hep ağlayarak görüyordum. Gözleri kıpkırmızı hep ağlıyordu. Neden ağlıyorsun dediğimde ‘battıkça batıyorum anne, kurtuluş yolu bulamıyorum’ dedi. Ben yaşadıklarımın altında ezildim. Kızım benden 100 kat fazlasını yaşadı. Evde perdeleri açamıyorduk. Hala iri iri gözlerinde korku var. Kardeşi şimdi okula gitmesi gerekirken odasınadan çıkmıyor. Ben 2 çocuğumu birden kaybettim”

EMNİYETİN BÜYÜK BİR İHMALİ VAR

Polis, olay yerine 45 dakika sonra geliyor. Etraftakiler çok geç geldiniz diye kızınca polisler, ‘terbiyesizlik yapmayın geldik sonuçta’ dedi. Oradaki polislerin kızı olsaydı uçarak gelirlerdi. Kızımı bu süreçte korumayan polis iş bittikten sonra gelip muhtarlığın karşısında oturuyorlarmış. İş bittikten sonra ne anlamı var. Benim kızım belki bir daha yürüyemeyecek. 5 ameliyat geçirecek. Belki ameliyat masasından kalkamayacak. Emniyetten şikayetçi olacağım.

NE DEMEK ÖLDÜRME AMACIYLA YAPMAMIŞ

Kızım sosyal bir kız değildi, her şeye kanan bir kız. Babası sigara içerken çakmakla şaka yaptığında korkardı. Çakmaktan korkan bir kızın kulağının içine silahı sok, 2 kere ateş etmeye çalış. Öldürmek amaçlı yapmadığı söylemiş. Kızım “anne eğer silah o an tutukluk yapmasaydı benim beynim dağılmıştı’ dedi hastanede. Ne demek öldürme amaçlı yapmamış.

ADALET İSTİYORUM

Veysel’ler yıkılmasın, Hilal’ler vurulmasın, Enes’ler kendilerini odaya kapatmasın. En büyük cezayı almasını istiyorum. Güneşin doğuşunu ve batışını görmesini istemiyorum. Kızım nasıl 7 aydan beri cehennemi yaşıyorsa onun cehennemi de toprağın altına kalmasın. Adalet istiyorum” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir