Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar’da inşaat başlıyor

 Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar’da inşaat başlıyor

Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar’da inşaat başlıyor

Şehzadeler Belediye Başkanı Çelik, Manisa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak işaret ettiği Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar Mahallelerinde 1. Etabının ihalesini alan yüklenici firmanın yeri teslim aldığını belirterek 605 konut ve 54 dükkanın yapımı başlanacağını söyledi.

Şehzadeler Belediyesi’nin Mart  Ayı Meclis Toplantısı’nda Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  belediyenin çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi verdi, projelerindeki son durumu paylaştı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN İLK ETABI YAKINDA BAŞLIYOR

Belediyenin yeni bir kreşinin daha hizmete girdiğini ifade eden Başkan Çelik “ Sancaklıbozköy Mahallemizde TOKİ tarafından yapılan 400 sosyal konut projesinde,  konutların yapımı tamamlandı. TOKİ’nin takvimine göre bu konutlarımızı da hak sahiplerine teslim edeceğiz. Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar Mahallelerimizi kapsayan ve 365 dönümlük alanda gerçekleştireceğimiz, Manisa tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesinin 1. Etabının ihalesini alan yüklenici firma yeri teslim aldı.  Şantiye kurulum çalışmalarını yapıyor. Yakın bir zamanda 1. Etap içerisinde yer alan 605 konut ve 54 dükkanın yapımı başlayacak. Sarıalan Mahallemizde ilçemize kazandıracağımız Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi projemiz  ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.  Belirlediğimiz alan ile ilgili kurum görüşleri alınıyor. Tilkisüleymaniye Mahallesi’nde  7 bin 470 m2 alanda 21 yaş ve üzeri engelliler için hayata geçireceğimiz 50 kişi kapasiteli Engelsiz Yaşam  Merkezimiz ve zihinsel engelli bireylerin istihdam edilebilmesi için korumalı işyeri projemiz,  ihale birimine gönderilmek üzere hazırlanmıştır” şeklinde konuştu.

Ömer Faruk Çelik

 

“DEPREM BÖLGESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Belediyenin deprem bölgesinde sürdürdüğü çalışmalardaki son durum hakkında bilgi veren Başkan Çelik  “Bildiğiniz gibi ülkemiz,  Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen ve asrın felaketi olarak nitelendiren  depremlerle  sarsıldı.  Felaketin ilk saatlerinden itibaren Şehzadeler Belediyesi olarak harekete geçtik ve yaraların sarılabilmesi için çalışmalarımızı gerek deprem bölgesinde gerekse de ilçemizde sürdürüyoruz.  Bölgede çalışma yapan iş makinalarımız ve personellerimiz çalışmalarını tamamlayıp dönüş yolundalar.  Öte yandan Adıyaman’da verdiğimiz aşevi hizmetimiz devam ediyor.  Son olarak imar ve fen işlerinden 2 mimar ve 2 mühendis arkadaşımız daha Çevre ve Şehircilik Bakanlığının talebiyle bölgedeki hasar tespit çalışmalarına destek vermek için Adana ve Diyarbakır illerimize görevlendirildiler. Oradaki çalışmalara katılıyorlar.  Talep edildikçe gerek personelimiz gerekse araçlarımızla bölgedeki çalışmalarımızı sürdüreceğiz”dedi.

Başkan Çelik’in konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Belediyeye 11 yeni aracın daha alınmasının kararlaştırıldığı toplantıda 13 gündem maddesi karara bağlandı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir