Köpekler öldürülürken belediyeler izliyor

 Köpekler öldürülürken belediyeler izliyor

Geçtiğimiz ay Çökelek Mahallesi’nde 13 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürüldüğünün tespit edildiğini bildiren Salihli Belediyesi İY Parti’li Tunca, köpeklere sahip çıkmayan Salihli ve Büyükşehir belediyelerini sorumsuzlukla suçlayarak “Bu canların vebali bu tavuk etlerini köpeklerin önüne atan kadar, seyirci kalan Salihli Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin üzerindedir.”dedi.

Salihli ilçesine bağlı Çökelek Mahallesi ve çevresinde 18 Nisan’da 13 sahipsiz köpek telef olmuş halde bulunmuştu. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin bölgede bulduğu tavuk eti parçaları, inceleme için İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğüne gönderilmişti burada yapılan analizde, etlerde yüksek düzeyde ve öldürücü nitelikte tarım ilacı bulunduğu belirlenmişti. Salihli Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ulvi Murat Tunca  “Bu canların vebali bu tavuk etlerini köpeklerin önüne atan kadar, çok sayıda başı boş köpeğin Salihli’mizin sokaklarında, köylerinde gezmesine seyirci kalan Salihli Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin üzerindedir.”dedi.

Et parçalarında öldürücü nitelikte tarım ilacı bulundu      

Salihli Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ulvi Murat Tunca “Geçtiğimiz günlerde Çökelek Mahallesi’nde 13 köpeğin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin bölgede bulduğu tavuk eti parçaları, inceleme için İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğüne gönderilmiş ve incelemeler yapılmıştı. Yapılan incelemeler sonucu etlerde yüksek düzeyde, öldürücü nitelikte tarım ilacı bulunduğu tespit edildi.

“Vebali seyirci kalan belediyelerin üzerindedir”

Buradan Salihli Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkililerine  sormak istiyorum vicdanınız hiç sızlamadı mı ? Çok ama çok üzüldüğüm olayda da görülmüştür ki Salihli Belediyesi’nin belediyecilikteki duyarsızlığı sokak hayvanlarının zehirlenerek öldürülmesiyle ne yazık ki bir kez daha ortadır. Takdir Salihli halkınındır.”dedi

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir