Korktum ‘Evet’ dedim milletimden özür dilerim

 Korktum ‘Evet’ dedim milletimden özür dilerim

Başkanlık sistemine geçişi sağlayan anayasa değişikliği meclis oylamasında evet oyu verdiğini söyleyen Selçuk Özdağ, “Tehlikeyi gördüm. Daha cesur olmalıydım. Milletimden özür diliyorum” dedi.

LDP eski Başkanı Cem Toker’in ‘2017’de AKP milletvekiliydiniz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine evet oyu verdiniz mi’ sorusuna Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Evet verdim, bunun için milletimden özür diledim. Bu tarihi bir hataydı dedim. Bu tehlikeyi gördüm ama orada çok fazla görüşemiyorduk. Arkadaşlarla çok fazla bir araya gelemiyorduk. Kim ne oyu verecek bilmiyorsunuz. Ve ben kendi kendime sordum. Burada ret oyu verirsem ve bu reddedilirse. 1 oyla reddedilmiş olursa, ilerde benim çocuklarımı benim torunlarımı Manisa ve Ankara’da dolaştırmazlar. Bugünün ekonomik, demokratik ve dış krizlerini çok rahat bizim üzerimize yıkarlar. Siz hainsizniz derler. Ben buna rağmen yinede milletimden özür diliyorum. Daha cesur olmalıydım. Demeliydim ki hayır bu yapıya ret oyu veriyorum. Milletime güvenmek yerine öncelikle kendime güvenmeliydim. Ret oyu vermeliydim” dedi.
20 Ocak 2017’de beşte üç oy sayısı 330’u aşarak 339 oy toplayan anayasa değişikliği teklifi meclisten geçerek referandum kararı verildi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir