Koyun ve Keçi Yetiştiricileri kongresinde tansiyon yükseldi

 Koyun ve Keçi Yetiştiricileri kongresinde tansiyon yükseldi

İki adayın yarıştığı Manisa İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği 6. Olağan Genel Kurulu’nda zaman zaman tansiyon yükseldi. Mevcut başkan Ali Rıza Duman karşısında yarışan Harun Süner, üyelerin güvenoyunu alarak birliğin yeni başkanı seçildi.

Manisa İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen genel kurulda mevcut başkan Ali Rıza Duman ile Harun Süner yarıştı.

Genel kurula Manisa Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mustafa Gündoğar, Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kırlıoğlu ve üyeler katıldı. Genel kurulda Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

BİRLİĞİN YENİ BAŞKANI HARUN SÜNER OLDU

Zaman zaman gergin anlar yaşandığı, tansiyonun yükseldiği genel kurulda yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin maaş almaması oy birliğiyle kabul edildi. Konuşmaların ardından seçime geçildi.  Harun Süner oyların 158’ini alarak başkan seçilirken, Ali Rıza Duman ise 141 oyda kaldı.

Manisa İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanlığına seçilen Harun Süner destek olan bütün üyelere teşekkür etti. Süner, “Sorunlarımız var. Hepimiz koyun ve keçi yetiştiricisiyiz. Sizlere hizmet için bir yola çıktık”dedi.

Harun Süner’in yönetiminde Hakan Sağlam, Mehmet Ali Bodur, Ethem Malçok, Ercan Adıgüzel, Ercan Uslu ve Fikret Eroğlu yer aldı.

Harun Süner

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir