Kurmaylarıyla Manisa’ya çıkarma yapacak

 Kurmaylarıyla Manisa’ya çıkarma yapacak

İYİ Parti’nin A Takımı bu hafta içerisinde Manisa’da yoğun bir program düzenleyecek. Genel Başkan Yardımcıları, Meral Akşener’in gelişi öncesi 2 gün Manisa’da iş adamlarıyla görüşecek. Akşener, 17 Haziran’da vatandaşlarla buluşacak.

Tunay Aktaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Manisa’ya geliş programı toplantısında konuşan İl Başkanı Hasan Eryılmaz önemli açıklamalarda bulundu. Akşener’in Salihli, Gölmarmara ve Soma’yı ziyaret edeceğini belirten Eryılmaz, kamuoyu anketlerinde İYİ Parti’nin Manisa’daki oy oranının, kararsızlar dağıtılmadan yüzde 23 seviyelerine ulaştığını belirtti.

3 GÜN BOYUNCA YOĞUN TEMAS

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz açıklamasında, “İYİ Parti ailesi olarak Manisa’da çok heyecanlıyız. Kısa bir süre önce Manisa’mızda ağırladığımız kıymetli Genel Başkanımız Meral Akşener, bu hafta Manisa’da olacak. Genel Başkanımızın programı öncesinde de Manisa’da bazı programlarımız olacak. 15 Haziran Çarşamba günü Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dikbayır hem teşkilat toplantıları, hem de bir dizi ziyaretlerde bulunacak. Akabinde 16 Haziran Perşembe günü Kalkınma Politikaları Başkanımız, Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ümit Özlale Manisa’mıza gelerek Ticaret ve Sanayi Odamızı, Ticaret Borsamızı, Manisa Girişimciler Derneğimizi ve Manisa Genç İş Adamları Derneği’ni ziyaret ederek iş dünyasıyla ilgili bir dizi ziyaretlerde bulunacak” dedi.

3 İLÇEDE HALKLA BULUŞACAK

Yaklaşık 15 yıldır Genel Başkan’ın gelmediği Gölmarmara ilçesine de gidileceğini ifade eden İYİ Partili Eryılmaz, “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, 16 Haziran Perşembe akşamı Manisa merkezde konaklamasını yapacak, burada bir dizi basına kapalı toplantılar yapacak. Ardından 17 Haziran Perşembe günü sabah saat 10:15’te Salihli ilçemizde esnaf ziyaretinde bulunacak, ardından saat 11:45’te Gölmarmara ilçemizde esnaf ziyaretinde bulunacak. Gölmarmara bizim için önemli. Siyasi iktidara gelmek istiyorsanız gidilmedik kapı ve yol bırakmayacaksınız. Son 15 senedir Gölmarmara’ya bir Genel Başkan ayağını atmamış. Bizim için küçük büyük tüm ilçelerimiz önemli. 11:45’teki Gölmarmara ziyaretinden sonra 14:45’te Soma’da Maden Şehitliğimize gideceğiz. Ardından da 15:00’da Soma ilçesinde esnaf ziyareti yaparak Genel Başkanımızın Manisa programını tamamlayacağız” diye konuştu.

TÜRKİYE VE MANİSA’DA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ

Kamuoyu anketlerine göre İYİ Parti’nin oy oranının yüzde 20’nin üzerinde seyrettiğini belirten Eryılmaz, “Biliyorsunuz, İYİ Parti bugünlerde iktidarın en büyük adayı. Genel Başkanımız Haziran’da İYİ Parti’nin oy oranını yüzde 20’nin üzerine çıkaracağını söylemişti, kendisine öyle bir hedef koymuştu. Bugün tüm anketlerin ortalamasında İYİ Parti Türkiye genelinde yüzde 20 oy bandını geçmiş durumda.  Tabii ki bu çalışmanın, arkada bir mutfağın ve iktidar hazırlığının, vatandaşın sorunlarını çözme azmiyle şekillenmiş bir siyasi iradenin başarısı diyebiliriz. Onun için, Genel Başkanımızın bir hedefi var, bizlerin bir hedefi var, İYİ Partililerin bir hedefi var. Zamanında, önce, bugün, yarın, ne zaman seçim yapılırsa yapılsın İYİ Parti olarak birinci parti olma hedefimiz vardır. Bu hedefi Manisa’ya da koyuyoruz. Manisa’da da İYİ Parti birinci parti olacaktır. Bunun için tüm ilçe teşkilatlarımızla, il teşkilatımızla çalışmaktayız. Burada öncelikli iktidar hedefimiz tabii ki milletin sorunlarını çözmek odaklıdır. Genel Başkanımızın Manisa ziyaretinde tüm vatandaşlarımızın derdini dinlemekten mutluluk duyarız” dedi.

MANİSA’DA OY ORANI YÜZDE 23

Eryılmaz, “Mayıs ayı anketinde Manisa’da İYİ Parti’nin oy oranı kararsızlar dağıtılmadan yüzde 23. Kararsız seçmen anketlerde siyasi partilerin o ankette aldığı oy oranına göre eşit olarak dağıtılıyor. Ama hepimiz biliyoruz ki kararsız seçmen AK Parti iktidarından umudunu kesmiş seçmendir. Kararsız seçmenin yüzde 60’ının oyunu İYİ Parti’ye yazabilirsiniz. Bunun için gereken her çalışmayı yapmaktayız. Kararsız seçmenin de büyük çoğunluğunun oyu İYİ Parti’ye olacaktır” diye konuştu.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir