Kuruluş yıldönümünde görevden alındı

 Kuruluş yıldönümünde görevden alındı

CHP Manisa Gençlik Kolları Başkanı Sergen Akpir, genel merkez tarafından görevinden alındı. Görevden alma yazısı bugün Manisa’ya gönderildi.

CHP’nin kuruluşunun 99. yılını kutlandığı gün CHP Manisa İl Gençlik Kolu Başkanı Avukat Sergen Akpir, genel merkez tarafından görevinden alındı. Görevden alınma yazısı Manisa’ya ulaşırken bu kararın alınmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afyonkarahisar’da Büyük Taarruz’un yıl dönümünde gerçekleştirdiği tarihi yürüyüşe Ege’de tüm gençlik kollarının katlımımın zorunlu tutulmasına rağmen Sergen Akpir’in katılmamasının etkili olduğu iddia ediliyor.

CHP kulislerinde konuşulan bir diğer iddia ise; geçtiğimiz günlerde Manisa’da yapılan il yöneticileri, ilçe başkanları ve milletvekilleriyle gerçekleşen bir toplantıda Sergen Akpir’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili olarak kamuoyunda bazı soru işaretlerinin olduğu yönünde fikir belirtmesinin yarattığı rahatsızlık.

Geçtiğimiz aylarda partide usulsüzlük ve kadın yöneticilere küfür ile gündeme gelen ilçe başkanlarının görevlerini sürdürmesine rağmen parti içinde sevilen ve takdir edilen bir gençlik kolu başkanı olarak telaffuz edilen Sergen Akpir’in görevden alınmasının Manisa CHP içinde rahatsızlık yarattığı da konuşuluyor.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir