Kuyuya düşen baba ve oğlunun ölümüne ilişkin 2 tutuklama

 Kuyuya düşen baba ve oğlunun ölümüne ilişkin 2 tutuklama

Manisa’nın Salihli ilçesinde baba Aytuğ Demir ile 2 yaşındaki oğlu Batu’nun, sondaj kuyusuna düşerek ölümüne neden oldukları iddia edilen sitenin yöneticisi Hamza Akiş ve kuyuyu kaçak olarak açan firma yetkilisi Vasfi Çakır, çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Oğlunun kuyuna düştüğünü gören baba Demir, oğlunu kurtarmak için arkasından kuyuya girdi. Baba ve oğlunun kuyuda mahsur kalması üzerine bölgeye polis, sağlık, itfaiye, AFAD ve UMKE olmak üzere 100’den fazla ekip sevk edildi.

Yaklaşık 10 saat süren kurtarma çalışmasının ardından 15 metre derinliğe ulaşan ekipler, baba Aytuğ Demir ile oğlu Batu’nun cansız bedenine ulaştı.

Baba-oğulun sondaj kuyusuna düşerek ölümüne neden oldukları iddia edilen site yöneticisi Hamza Akiş ve kuyuyu kaçak olarak açan firma yetkilisi Vasfi Çakır gözaltına alındı.

Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 84 konutlu site yöneticisi Hamza Akiş ve sondaj firması yetkilisi Vasfi Çakır, Birden fazla kişinin taksirle ölümüne neden olma suçundan’ çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir