Manisa CHP’de il başkanlığı için Özel’e yakın isimler konuşuluyor

 Manisa CHP’de il başkanlığı için Özel’e yakın isimler konuşuluyor

2023 seçimleri yaklaşırken CHP Genel Merkezi’nin milletvekili adayı olmak isteyen  il ve ilçe yöneticilerinin görevlerinden ayrılmasını istemesine yönelik olarak Semih Balaban’ın milletvekili aday adaylığı için 25 Aralık tarihinde istifa ettiği il başkanlığı görevine uzunca süredir atama yapılmamasının CHP Manisa il örgütünde yarattığı hareketlilik sürüyor.

Balaban yönetimi tarafından ismi genel merkeze önerilen Yusuf Köseli’nin ataması, iddialara göre bazı ilçe başkanlarının muhalefetine takılmış ve Köseli’nin ataması genel merkez tarafından “oy birliği” oluşmaması gerekçesiyle yapılmamıştı.

İl yönetimi tarafından CHP Manisa İl Başkanlığı için önerilen Yusuf Köseli’nin ataması parti içi muhalefete takılırken, CHP kulislerinde Yusuf Köseli ismine; Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz ve Kırkağaç İlçe Başkanı Özcan Kaçar’ın karşı çıktığı konuşuluyor.

Köseli’ye itiraz eden 3 ilçe başkanı da partide Özgür Özel’e çok yakın isimler olarak biliniyor. Yusuf Köseli’ye itiraz eden ilçe başkanlarının gerekçesinin “Köseli’in parti kamuoyu tarafından tanınmaması” olarak sunulmasının da inandırıcı bulunmadığı, arka planda başka hesapların olduğu konuşuluyor.

KÖSELİ’NİN YERİNE ÖZEL’E YAKIN ÜÇ İSİM

Son gelişmelerde Yusuf Köseli geri plana atılırken, CHP kulislerinde yine CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’e yakınlığıyla bilinen üç isim konuşuluyor.

Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, Avukat Mehmet Yeşilyurt ve Mimar Ferdi Zeyrek isimleri için kamuoyunda nabız yoklanıyor. Yusuf Köseli’ye itiraz eden ilçe başkanları arasında konuşulan Hasan Hüseyin Namver’in il başkanlığı için adının geçmesi manidar bulunurken, yine Özel’e yakınlığı ile dikkat çeken Ferdi Zeyrek ve Mehmet Yeşilyurt’un adlarının daha ağır bastığı ifade ediliyor.

Zeyrek 2020’de Şehzadeler ilçe başkanlığında Semih Balaban’a yakınlığı ile bilinen Hakan Gürtunca karşısında seçimi kaybetmiş; Mart 2019 seçimlerinde de Şehzadeler belediye başkanlığı için adaylık açıklamasında bulunmuştu.
Aday yapılmayan Zeyrek, Büyükşehir ve Şehzadeler Belediye Meclisi’nde CHP sıralarında kendine yer bulmuştu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir