Manisa Eczacılar Odası deprem bölgesi için harekete geçti

 Manisa Eczacılar Odası deprem bölgesi için harekete geçti

Manisa Eczacılar Odası, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından afet bölgesine destek için yardım kampanyası başlattı. 

TEB 29. Bölge Manisa Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı başkanlığında başlatılan yardım kampanyası için eczacılar seferber oldu. Manisa’nın 17 ilçesinde görev yapan 520 eczacının bulunduğunu kaydeden Balı, başlattıkları destek kampanyası ile ilgili şunları söyledi “Sabaha karşı Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde son açıklamalara göre 1498 yurttaşımız yaşamını yitirdi, 8533 yurttaşımız da yaralandı. Can kayıpları ve yaralıların olması hepimizi derinden üzdü. Yaşamını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara şifa diliyorum.

YARALARI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ

Böylesine bir acı karşısında ne yapabiliriz diye düşündük ve bir kampanya başlattık oda olarak. Önce deprem bölgesinde en acil hangi malzemelere ihtiyaç duyulacağını belirledik. Tespit ettiğimiz malzemeler; çadır, battaniye, gıda kolisi, ısıtıcı, uyku tulumu, mont, bot, power bank ve hijyen ürünlerinden oluşuyor. Meslektaşlarımızdan yapacakları yardımları ilçelerdeki temsilciliklerimize ve odamıza teslim etmeleri yönünde duyurularımızı yaptık. Odamıza kayıtlı tüm eczacılarımız bu gibi konularda çok hassas ve duyarlıdır. Duyurumuzu yapar yapmaz meslektaşlarımızdan hızla dönüşler almaya başladık. Oda yönetimi olarak konuyla ilgili tüm yol haritalarımızı çizdik. Yardım malzemelerimiz toplandıkça deprem bölgesine göndereceğiz. Yaraları hep birlikte saracağız.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir