Manisa Millet İttifakı 6 koldan sahada olacak

 Manisa Millet İttifakı 6 koldan sahada olacak

Millet İttifakı’nı oluşturan altılı masa siyasi parti liderlerinin önümüzdeki seçimler için Cumhurbaşkanı Adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını ardından Manisa’da altılı masanın il başkanları ortak basın açıklaması düzenleyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

CHP Manisa İl Başkanlığı’nda düzenlenen ortak basın açıklamasına CHP Manisa İl Başkanı İsmail Çalışkan, İYİ Parti İl Başkanı Ali Zafer İksir, Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Onultmak, DEVA Partisi İl Başkanı Cansın Tunçdirek, Saadet Partisi İl Başkanı Zekai Yılmaz, Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek ile partilerin il yöneticileri katıldı. Millet İttifakı’nın ortak basın metnini CHP Manisa İl Başkanı İsmail Çalışkan okudu.
“BÖYLE AHLAKSIZLIĞIN YAŞANDIĞI BİR DÖNEM GÖRMEDİK”
Millet İttifakı’nın ortak basın metnini okuyan CHP İl Başkanı Çalışkan, sözlerine 6 Şubat tarihindeki yıkıcı depremlerin ardından hayatını kaybedenlere taziye mesajında bulunarak, geride kalan depremzedelere sabırlar diledi. Türkiye’nin son 20 yıldır AKP iktidarı ile birlikte zorlu bir süreç yaşadığını ifade eden CHP’li Çalışkan“Uzun ve meşakkatli bir yol yürüdük, genel siyasette olduğu gibi yerel siyasette de 6 partimizin il başkanlarıyla bu süreçte öncüyüz”diyerek şöyle devam etti “Türkiye son 20 yıldır yokluğun, yolsuzluğun, adaletsizliğin yaşandığı bir ülke haline geldi. Bu çıkmazdan ülkemizi kurtaracağız, gelir eşitliğinin sağlandığı bir ülke yaratacağız. Bu hayalimiz 6 siyasi partinin oluşturduğu Millet İttifakı ile ete kemiğe büründü. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kitlesel bir törenle açıklandı. Hem partimizin hem de Millet İttifakı içerisinde yer alan diğer partilerimizin tüm kadroları da Ankara’da bu coşkuya ortak oldu. Son 20 yılda Türkiye, adaletsizliği, gelir dağılımındaki eşitsizliği, ifade özgürlüğündeki kısıtlamayı, ötekileştirmeyi, ‘Sen bizden değilsin’ mantığını, hukuk ile yargının yerle yeksan olduğu, demokrasiden uzak bir dönemi yaşadı. Ne ekonomide, ne sağlıkta, ne tarımda, ne adalette böyle bir ahlaksızlığın yaşandığı bir dönem görmedik.”

“YİTİRDİĞİMİZ ÇOK SESLİLİĞİ KAZANMANIN UMUDU İÇERİSİNDEYİZ”

Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde önümüzdeki seçimlerden sonra oluşacak millet iktidarında Türkiye için yeni bir dönemi aralıklarının altını çizen CHP’li Çalışkan “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı AKP iktidarından bıkmış, artık gerçekten de cumhuriyetin değerlerine bağlı bir yönetim arayışında olan vatandaşlarımızın umudu olmuştur. Biz milletimizin sesini duyuyoruz, çarşıda, pazarda, lokantada, kahvede vatandaşlarımız artık ‘yeter’ diyor. Bu sese kulak verin. Yeni bir dönemin kapılarını aralıyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu adalet arayan, geçinemeyen, iş bulamayan, ötekileştirilmiş tüm vatandaşlarımızın sesi olacaktır. Türkiye bundan 20 yıl önce gerçeklerin konuşulabildiği, insanların özgürce düşüncelerini ifade edebildiği bir ülkeydi. Biz bu ülkenin hayalini kuruyoruz. Bizler sosyal medyada iktidar liderini eleştirdiği için hapse atılan vatandaşlarımız, gazetecilerimiz olmasın diye çaba sarf ediyoruz. Böyle bir ülkenin hayali hiç de uzak değildir. Yitirdiğimiz çok sesliliği, özgür düşünceyi, ekonomik refahı yeniden kazanmanın umudu içerisindeyiz.”dedi.
“DOĞRULARI YAZAMAYAN İKTİDAR MEDYASI DA ÖZGÜR OLACAK!”
KonAKP iktidarı döneminde birçok medyanın bir tekel içerisine alındığını ifade eden Çalışkan, medyaya seslenerek, “İktidar medyasının ‘işte koalisyon olduğunda Türkiye bu hale gelecek’ sözlerini de duyuyoruz. Buradan iktidar medyasına sesleniyoruz, korkmayın, güçlendirilmiş parlamenter sistem geldiğinde doğruları yazamayan iktidar medyası sizler de özgür olacaksınız, medyanın gerçek görevini yerine getirmesi gerektiğini biz sizlere hatırlatacağız.”dedi.
“ATATÜRK’ÜN İLKELERİ İZİNDE YENİ TÜRKEYİ’Yİ İNŞAA EDECEĞİZ”
Açıklamasının son kısmında Millet İttifakı’nın bileşenleri olan siyasi partiler ile birlikte önümüzdeki seçimlerden sonra Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında yeni Türkiye’yi inşa edeceklerini söyleyen CHP’li Çalışkan ortak açıklamada sözlerini şöyle sonlandırdı. “Şunun tekrar altını çiziyoruz, Millet ittifakının bileşenleri olarak ortak bir amaç için yola çıktık. Bu amaç da demokrasinin hâkim olduğu, toplumun tüm kesimlerinin huzurlu ve refah içerisinde yaşadığı, adaletin bir kişinin ağzıyla değil herkese eşit olduğu, önderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri izinde demokratik, çağdaş ve kendi değerleri içerisinde yükselen bir Türkiye’yi inşa etmek. Bunun için Millet İttifakının ortak mutabakatı ile CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasıyla birlikte ilk adımlarımızı attık. Çok heyecanlıyız, umutluyuz ve seçimler için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu seçim kampanyası döneminde de 6 siyasi partimiz tüm organlarıyla sahada olacaktır. Şunu da biliyoruz, seçim dönemi boyunca Cumhur İttifakı çeşitli algı oyunları ve engellemeler olacak, manipülasyonlara başvuracak. Ama bunların hiçbiri bizim milletimize kendimizi anlatmamıza engel olamayacak, sahada olacağız, çalışacağız. İnanıyoruz ki hem ülke genelinde hem de Manisa’da Millet İttifakı olarak başarıyı yakalayacağız. Buna inancımız tam, tüm gücümüzle iktidar için çalışacağız. Özgürlüğe, kardeşliğe, adalete, demokrasiye, doğudan batıya, kuzeyden güneye, toplumsal mutabakatla Türkiye’nin önü açılmıştır. Milletimize hayırlı olsun.”
MİLLET İTTİFAKI İL BAŞKANLARI: CUMHURBAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU
CHP İl Başkanı Çalışkan’ın altılı masanın ortak basın açıklamasını okumasının ardından açıklamaya katılan il başkanları tek tek söz alarak görüşlerini dile getirdi.
Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Nurten Onultmak, Millet İttifakı bileşeni olarak üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaklarını belirterek, “Önümüzdeki seçimlerde asla bir araya gelemez dedikleri altılı masayla birlikte bir arada bu seçimi başarılı bir şekilde yürüteceğiz. Bu ülkenin ikinci yüzyılına unutmayalım ki ikinci bir Kemal ile gireceğiz. Derdimiz sistem değişikliği ile ülkemize yeni bir vizyon ve gelecek sağlamak. Bu anlamda üstümüze düşen görevi tüm teşkilatlarımız ile birlikte yapacağız.” diye konuştu.
Saadet Partisi İl Başkanı Zekai Yılmaz ise partileri olarak canla başla çalışacaklarını ifade ederek, “Millet İttifakı’nın ortak kararıyla 13.’ncü Cumhurbaşkanı adayım olarak sayın Kemal Kılıçdaroğlu açıklandı. Büyük bir coşkuyla karşılanan sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkenin 13.’ncü Cumhurbaşkanı olacaktır. Millet İttifakı’mızın içindeki siyasi partilerimizde Türkiye’nin geleceği için canla başla çalışacaktır. Ülkemizi yaşadığı zorluklardan kurtaracaktır.” dedi.
Açıklamasında altılı masayı Türkiye’nin gökkuşağı olarak nitelendiren DEVA Partisi İl Başkanı Cansın Tunçdirek ise konuşmasında, “Bize göre altılı masa Türkiye’nin bir rengidir. Her biri ayrı renkte. Her biri ayrı renkte olan bu bileşenlerin Türkiye’nin gökyüzüne gökkuşağı gibi doğacağına inanıyorum. Daha aydın, kadının sesinin daha gür çıktığı, kadın cinayetlerinin son bulduğu, Türkiye’nin özlemini çektiği adalet ve hukuk sistemine tekrar kavuşmasını sağlamak amacıyla bu masa toplandı. Milletimiz için hayırlı olsun. Başaracağımıza inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.
İYİ Parti İl Başkanı Ali Zafer İksir ise, hedeflerinin Türkiye’yi Cumhuriyet ayarlarına geri döndürmek olduğunu belirterek, “Amacımız yasamayı, yürütmeyi ve yargıyı eski özlenen günlerine geri getirmek. Türkiye’yi iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri döndürmek istiyoruz. En önemlisi de Türkiye’yi Cumhuriyet ayarlarına geri döndürmektir. Bu anlamda var gücümüzle çalışacağız. Bu nedenle 14 Mayıs seçim akşamı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız, Millet İttifakı’nda iktidar olarak göreceğiz.” diye konuştu.
Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, hukukun tekrar hakim olabilmesi için birlikte bir mücadele başladık. Bu mücadeleyi de en iyi şekilde başaracağımıza inanıyorum. Çağdaş bir Türkiye’yi inşa etmek için ne gerekiyorsa birlikte yapacağız. Artık bu ülkede özgür basın olacak. Kimse yazdığından konuştuğundan yargılanmayacak. Herkes Millet İttifakı iktidarında özgürce düşüncesi söyleyebilecek ve yazabilecek. Millet İttifakı’nın zaferi ile Türkiye’nin 13.’ncü Cumhurbaşkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacak ve Türkiye yeniden nefes almaya başlayacak.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir