Valiler antik kentte para bastı!

 Valiler antik kentte para bastı!

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Zafer Kalkınma Ajansı’nın toplantısı için Salihli’ye gelen Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Kütahya Valisi Ali Çelik ile birlikte Sardes Antik Kenti’nde sembolik para basımı gerçekleştirdi.

Zafer Kalkınma Ajansı 2022 yılının son toplantısını Salihli İlçesinde gerçekleştirdi. Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Dönem Başkanı Yaşar Karadeniz’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Kütahya Valisi Ali Çelik, belediye başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

VALİLER SARDES ANTİK KENTİNDE SEMBOLİK PARA BASIMI YAPTI

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in ev sahipliğinde toplanan Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri, 5000 yılı aşkın bir süredir çeşitli yerleşimlere sahne olan ve paranın ilk basıldığı yer olan Sardes Antik Kentini gezdi. Türkiye’nin ilk ve tek jeoparkı olan Kula – Salihli UNESCO Global Jeopark alanı içerisinde kalan içerisinde bulunan Sardes Antik Kenti ve Artemis Tapınağını gezen Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Kütahya Valisi Ali Çelik, belediye başkanları, yönetim kurulu üyelerine bölgenin tarihi hakkında bilgi verildi. Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Kütahya Valisi Ali Çelik ve Manisa Valisi Yaşar Karadeniz tarafından Sardes Antik Kenti gezisinde sembolik para basımı da gerçekleştirdi.

60 MİLYON LİRALIK DESTEK PROGRAMI GÖRÜŞÜLDÜ

Sardes Antik Kenti Ziyareti sonrasında Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında toplandı.

Toplantıda, bir önceki toplantıdan itibaren gerçekleştirilen kooperatifçilik, gastronomi, kültür ve turizm alanında yapılan çalışma ve projelere ilişkin bilgi verildi. Yerli ve milli üretimin artması üretici ve ihracatçı işletmelere yönelik destekler, sanayi ve teknolojik alanda sağlanan eğitim ve destekler hakkında da bilgi verilen toplantıda, ajansının 21 Ekim tarihinde kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik 40 milyon TL bütçeli Turizm ve Tarımsal Altyapı Mali Destek Programı (TUTAP) ile özel sektöre yönelik 20 milyon TL bütçeli KOBİ’lerde İstihdamın ve Üretimin Artırılması Finansman Desteği Programına (KOBİSTFİN) hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantı, gündem maddelerinin değerlendirilmesi ve karar alınması ile sona erdi.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir