Manisa’da 5’li açıklama: Omuz omuza mücadele edeceğiz

 Manisa’da 5’li açıklama: Omuz omuza mücadele edeceğiz

Millet İttifakı’nın Yunusemre İlçe Başkanları, Cumhurbaşkanı adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını ve 13. Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’ye bu zorlu süreçte önderlik edeceğini söyledi.

Yapılan yazılı açıklamada, “Bizler; ülkemize barışı, adaleti, liyakati, onurlu bir yaşamı getirecek ve bereketli, adilce yönetilen bir Türkiye’yi yeniden inşa edecek iradeyi ortaya koymak için teşkilatlarımızla birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İttifakımız her şeyden önce tabana yayılmış, geniş halk kitlelerince özümsenmiş, türlü kademelerinde çalışan kişilerin saygı çerçevesinde görüşlerini bildirdiği, demokratik ve ortak akla dayanan bir birlikteliktir. Bu birliktelikten her zaman büyük bir güç aldığımızı burada bir kez daha tekrarlıyoruz.

Halkımız açlıkla, sefaletle mücadele içerisindeyken, iktidarın ülkeyi yönetme yetisi olmadığı her gün bir başka şekilde kendisini göstermekteyken bu memleketin vatanseverleri olarak bizler için kazanmaktan başka bir seçenek olmadığının farkındayız. Vatandaşlarımız müsterih olsun demokrasi güçleri olarak, tek adam rejimine karşı, hangi partiye gönül vermiş olursa olsun tüm vatandaşlarımızla birlikte omuz omuza mücadele edecek, her zamankinden çok çalışacak ve kazanacağız!

İLK GÜNDEN BERİ AYNI İNANÇLA YÜRÜYORUZ

Onurlu mücadelemizin sonunda demokrasi galip gelecek, bu mücadelenin kazananı halkımız olacaktır! Genel Başkanlarımızın her daim yanında olduğumuzu bildiriyor, alınacak kararlarla ve belirlenecek Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili içimizde hiçbir şüphe olmadığını vurguluyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’nin yeniden demokrasi ile taçlanacağı bu zorlu süreçte hepimize önderlik edecek kişi olacaktır. İlk günden beri aynı inanç, kararlılık ve azimle yolumuza devam ettiğimizi yineliyor, tüm kamuoyuna saygılar sunuyoruz.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir