Manisa’da anne-babalara ‘Yemin Töreni’ yasağı

 Manisa’da anne-babalara ‘Yemin Töreni’ yasağı

 Manisa Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı’nda Uzman Erbaşlar mezuniyet ve yemin törenine katılmak için kilometrelerce illerden gelen anne ve babalar, gerekçe göstermeksizin kışlaya alınmadı.

Çocukları kışlada yemin ederken onlar ise soğuk hava ortamında kışla önünde araçlar içerisinde ve çöp yığınları arasında bekledi.

Yemin eden Uzman Çavuşlarının yakınlarının alınmadığı Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığında yapılan törene Foça Jandarma Komando Eğitim Komutanı Tümgeneral Halil Şen, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı Jandarma Albay Nejdet Özcan, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Başsavcı Müge Bal, şehit aileleri, gaziler ve siyasi parti temsilcileri katılım gösterdi.

ÇÖP YIĞINLARI ARASINDA EVLATLARIYLA BULUŞMAYI BEKLEDİLER

Öte yandan evlatlarını bekleyen aileler geldikleri araçlarını bırakacak yer bulamazken Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı karşısındaki tarla yoluna dizildiler. Bazı aileler üşüdükleri için araçlarında saatlerce evlatlarını beklediler. Aileler, yol boyunca saçılmış çöpler arasında çocukları ile buluşmayı beklediler.

AİLELER HANGİ GEREKÇEYLE TÖRENE ALINMADIKLARINI ÖĞRENEMEDİ

Türkiye’nin dört bir yanından evlatları için gelen aileler,  “Evlatlarımızın yemin törenine hangi gerekçeyle alınmıyoruz anlamış değiliz. Gerekçe ne olursa olsun 1.derece yakın tüm aileler alınması gerekiyordu. Biz evlatlarımızı bu vatan için buraya göndermişken, bu neyin tedbiridir hiç anlamış değiliz”diyerek  buruk bir sevinç içinde olduklarını dile getirdiler.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir