Manisa’da IŞİD ve FETÖ’den 2 gözaltı

 Manisa’da IŞİD ve FETÖ’den 2 gözaltı

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince il merkezinde biri IŞİD militanı şüphelisi diğeri de 6 yıldır FETÖ firarisi olarak aranan iki kişi gözaltına alındı.

Manisa’da Suriye uyruklu bir şahıs Suriye’de IŞİD terör örgütünde savaşçı olarak faaliyet gösterdiği iddiasıyla gözaltına alınırken, 2016 yılından beri aranan ve hakkında FETÖ silahlı terör örgütü kurma ve yönetme suçundan yakalama kararı bulunan emekli din kültürü öğretmeni gözaltına alınarak işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

SURİYE UYRUKLU ŞAHIS IŞİD’DEN YAKALANDI
IŞİD silahlı terör örgütünün eylem faaliyetlerinin deşifresi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarda, geçmiş dönemlerde IŞİD terör örgütüne katılarak Suriye’de savaşçı olarak faaliyet gösterdiği yönünde bilgiler elde edilen Suriye uyruklu İ.S. isimli şahıs, 25 Ağustos günü saat 06.00 sıralarında yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın emniyetteki sorgusunun devam ettiği öğrenildi.

FETÖ FİRARİSİ 6 YIL SONRA YAKALANDI
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan bir diğer çalışmada, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme suçundan 2016 yılından beri firari olarak aranan ve hakkında yakalama emri bulunan; emekli din kültürü öğretmeni, esnaf ve avukat yapılanmasında sohbet hocası olan M.S.O. isimli şüpheli şahıs Yunusemre ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. M.S.O. emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir