Manisa’da memurlara “Millet Bahçesi açılışına katılın” baskısı

 Manisa’da memurlara “Millet Bahçesi açılışına katılın” baskısı

CHP’li Balaban, 29 Mayıs Pazar günü İstanbul Atatürk Havalimanı’nın alanında yapılacak Millet Bahçesi’yle ilgili törene Manisa’dan birçok memurun baskıyla görülmek istendiğini ileri sürdü.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Manisa İl Müdürlüğü’nün, Atatürk Havalimanı alanında ilk fidanın 29 Mayıs’ta dikileceği duyurulan millet bahçesinin törenine personelini katılmaya zorladığı iddia edildi.

80 KİŞİYE BASKI YAPILDIĞINI ÖĞRENDİK

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban,  “Geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul’da büyük bir miting yapıldı. Yüzbinlerce kişi İstanbul’da o alanı doldurdu. Bu büyük bir başarıydı. Sayın genel başkanımız ezilenleri kürsüye çıkarak düşüncülerini kamuoyu ile paylaşmasına destek verdi. Ama o mitingde ne bir baskı, bir yevmiye, promosyon veya ödül yoktu. İnsanlar gönülleriyle ve imkanlarıyla miting alanına geldi. Ama önümüzdeki 29 Mayıs Pazar günü Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da bir Millet Bahçesi töreni var. Nerede yıkmaya çalıştıkları Atatürk Havalimanı’n olduğunu yerde. Adına Atatürk demeye bile çekindikleri bir anlayışın, yerde töreni var. Bu açılış öncesinde bize değişik kurumlardan çeşitli iddialar geldi. Mesela Çevre ve Şehircilik İklim değişikliği İl Müdürlüğü’nde 80 kişiye ‘Siz mitinge gelin. Biz sizi mitinge götüreceğiz. Pazartesi günüde idari izinli sayılacaksınız’ şeklinde bir baskı yapıldığını öğrendik. Bu sadece bir kurum değil, birçok kurumdaki vatandaştan bize gelmeye başladı. Memurları zorla miting alanına götürerek, hiçbir şeyi başaramazlar. AKP uzatmaların uzatmasını oynuyor. Yapılacak ilk seçimde AKP tarihin çöplüğüne gidecektir. Partiler mezarlığında yerini alacaktır.”diyerek bu iddiaların doğru olup olmadığı yönünde kamuoyunun açıklama beklediğini sözlerine ekledi .

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.