Manisa’nın yazar, şair ve sanatçıları örgütlendi

 Manisa’nın yazar, şair ve sanatçıları örgütlendi

Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Derneği Manisa Temsilciliği düzenlenen etkinlikle açıldı. Açılışta Manisalı şairler kendi yazdıkları şiirlerini okudu, hep bir ağızdan barış ve kardeşlik türküleri seslendirildi.

Hülya Kılınç 

Manisa’da yaşayan şair ve yazarlar bir dernek altında toplandı. Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Derneği Manisa Temsilciliği’nin açılışı şiir ve türkülerle gerçekleştirildi.

Şehzadeler İlçesi Peker Mahallesi’ndeki Niobe Sanat Evi önünde düzenlenen açılışa Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Derneği Başkanı Ümit Işık Han, Yenikuşak köy enstitüleri Derneği Manisa şube yönetici ve üyeleri, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban Yeşiller ve sol Gelecek partisi eş sözcüsü Ali Gök, KESK’e bağlı sendikaların temsilcileri ile İzmir ve Manisa’dan yazar, şair, sanatçı ve sanatseverler katıldı.

SAVAŞA KARŞI DURUP, BARIŞI SAVUNMAK

Açılışta yaptığı konuşmada derneğin kuruluş hikayesini anlatan Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Derneği Başkanı Ümit Işık Han,  temel hedeflerinin savaşa karşı durmak ve barışı savunmak olduğunu belirterek “ Sevgi, barış ve kardeşlik için, umutla, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz”dedi.

Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Derneği Manisa Temsilcisi Ragıp Özcan ise, savaşa, haksızlığa, adaletsizliğe karşı Manisa’da yaşayan sanatçılar olarak daha örgütlü bir şekilde karşı duracaklarını belirterek, birlikte güzel işler yapacaklarını dile getirdi.

TÜRKÜ VE ŞİİRLER; SEVGİ, BARIŞ, KARDEŞLİK İÇİN SESLENDİRİLDİ

Işıl Soğukpınar’ın sunuculuğunu yaptığı açılışta; bağlama ustaları Cemal Ateş ve Cengiz Onur birbirinden güzel türküleri konuklarla birlikte seslendirirken, Manisa’nın yetiştirdiği şairler de kendi yazdıkları şiirleri seslendirdiler.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.