Manisa’da yatırımcılar için yeni sanayi alanları açılacak

 Manisa’da yatırımcılar için yeni sanayi alanları açılacak

Manisa’da öneri sanayi alanlarının tespiti için Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında, yatırımcıya yeni alanlar oluşturulması yönünde çalışmalar yapılacak. Vali Karadeniz, Manisa’da OSB’lerde doluluk oranının yüksek olduğunu, sanayicinin yeni yer talebinde bulunduğunu belirterek, bu çalışmayla Manisa’da öneri sanayi alanlarının tespit edileceğini ifade etti. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Mekânsal Strateji Planı (MSP) kapsamında, Manisa’da öneri sanayi alanlarının tespitine yönelik Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Sanayici yeni yer talep ediyor

Vali Yaşar Karadeniz toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin kendi yol haritası ile teknolojide öncü ülkeler arasında olmayı hedeflediğini, bu amaçla ‘Yerli ve Milli Teknoloji Hamlesi’ kapsamında önemli çalışmalar yapıldığını söyledi. Manisa genelinde organize sanayi bölgelerinde doluluk oranlarının yüksek olduğunu ve sürekli yeni yer taleplerinin geldiğini söyleyen Vali Karadeniz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan plan kapsamında Manisa’da öneri sanayi alanlarını tespit etmek amacıyla çalışmaların başladığını ifade etti.

Öneri sanayi alanlarının tespiti için alt komisyon kuruldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan MSP kapsamında ülke mekanının  2053’ e kadar olan süreçte nasıl kullanılacağı ve gelişeceğine yönelik doğal kaynakların korunmasını, ekonomik değerlerin öne çıkarılmasını, sosyal yapının problemlerini çözmeyi temel alan ve bu amaçla İlimiz genelinde öneri sanayi alanlarının tespitine yönelik yapılan toplantıda; mülkiyeti hazineye ait veya kamu orta malı alanlar, ulaşım akslarının güçlü olduğu alanlar, parçalı olmayan 10 ha ve üzeri alan büyüklüğüne sahip hazine mülkiyetindeki alanlar, aktif olmayan mera alanları, kültürel ve doğal sit olmayan öneri sanayi alanların tespiti için alt komisyon oluşturulmasına karar verildi.

Vali Yaşar Karadeniz’in başkanlık ettiği toplantıya; Vali Yardımcısı Erhan Günay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Üçbaş, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir