Manisa’dan yüzlerce eczacı Ankara’da hak arayacak

 Manisa’dan yüzlerce eczacı Ankara’da hak arayacak

Manisa’daki yüzlerce eczacı Türk Eczacıları Birliği’nin (TEB) 27 Kasım tarihinde Ankara’da yapacağı ‘Büyük Eczacı Mitingi’ne katılarak, uğradıkları haksızlıklara “dur” diyecek.

Hülya Kılınç

Artan ilaç yoklukları ve yaşadıkları ekonomik sorunlara dikkat çekmek isteyen eczacılar, TEB’in 27 Kasım Pazar günü Ankara’da gerçekleştireceği ‘Büyük Eczacı Mitingi’nde seslerini meydanlardan duyuracak.

“BU KAVGA EKMEK VE GELECEK KAVGASI”

Manisa Eczacı Odası Başkanı Uzman Eczacı Devrim Balı, Ankara’daki mitinge Manisa’dan yüzlerce eczacının katılacağını söyledi. Kamu, serbest çalışan ve eczacılık öğrencileri ile birlikte Ankara’da haklarını arayacaklarını ifade eden Balı “Bu kavga hem ekmek, hem de gelecek kavgası. Özellikle gençlerimizin gelecekte de bu mesleği özgürce yapabilmeleri için hakkımızı meydanlarda arayacağız”dedi.

BALI: HALKIMIZ İÇİN ANKARA’DAYIZ

Balı, Manisa’daki eczacıların 26 Kasım Cumartesi günü  yola çıkacağını belirterek, haltı da mitinge davet etti. Balı, neden Ankara’daki mitinge katılacaklarını şu cümlelerle anlattı“Gece hasta çocuğuna basit bir ateş düşürücüyü dahi bulamayan vatandaşlar için Ankara’dayız. Annesine babasına bir tansiyon ilacı bulabilmek için eczane eczane dolaşan vatandaşımız için Ankara’dayız. Kanser ilacı için ülkenin dört biryanında ilaç arayan kardeşlerimiz için Ankara’dayız. Sayıları 61’i bulan, ama yeterli öğretim elemanı ve altyapısı bulunmayan fakültelerde okuyan, işsizliğe mahkum edilen gençlerimiz için Ankara’da olacağız. Biz kısaca halkımız için Ankara’dayız. Eksiklikleri, çarpıklıkları, yanlış uygulamaları anlatacağız.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir