Manisalı çiftçi fuarda traktör bırakmadı!

 Manisalı çiftçi fuarda traktör bırakmadı!

Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı üreticilerle firmaları buluşturdu. Dört günde tarımsal ekipmanlar, traktör ve tarımsal ürünlerde satış rekorları kırıldı.

Bu yıl 16.’sı düzlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı beklenenin üstünde ilgi gördü. 3 Kasım Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açan fuar, 4 gün boyunca çiftçilerin akınına uğradı. Manisa ve çevre illerden binlerce üreticinin ziyaret ettiği fuar, tarım sektörüne moral oldu.

130 firmanın yer aldığı fuar, zengin ürün yelpazesiyle üreticilere büyük avantajlar sundu. Tarımsal alet ve gereçler, bitki çeşitleri, gübre, enerji sistemleri ve traktör satışlarında adeta rekor kırıldı.

FİRMALAR 6 AY SONRASINA SİPARİŞ ALDI

Fuara getirilen traktörler, pulluk ve tarımsal aletler ve ürünler tamamen satıldı.  Firmalar yoğun talebi karşılamak için 6 ay sonrasına gün vermek zorunda kaldı. Firmaların fuara özel indirimleri üreticilerin ilgisini daha artırdı.

ÜRÜN İLAÇLAMADA DRONE DÖNEMİ

Fuarda en çok dikkat çeken tarımsal aletlerden biri de droneler oldu. Çeşitli boyutlarda üretilen dronelerle dev tarımsal alanlar kısa sürede ilaçlanabiliyor. Çiftçilerin en çok ilgi gösterdiği ürünlerden biri de bu mucize hava aleti oldu. Fuara özel fiyatlarla satılan droneler en çok sipariş alan ürünlerden biri oldu.

Güneş enerji sistemlerine de çiftçiler büyük ilgi gösterdi. Son yıllarda artan enerji maliyetlerini en aza indirmek için kurulan dev paneller ovaları süslüyor. Sistem birkaç yılda kendini amorti ediyor. Fuarda özellikle enerji sistemlerine ilginin yüksek olması sipariş belgelerinde de yansıdı.

ÇİFTÇİ FUARDA TRAKTÖR BIRAKMADI

Tarım Fuarının vazgeçilmez ürünlerinin başında traktörler geliyor. Manisa traktör sayısında yaklaşık 86 bin adetle Türkiye genelinde 1.sırada. Fuarın açık alanlarında yerlerini alan traktör firmaları, mevcut traktörlerin tamamını satarken aylar sonra teslim etmek üzere çok sayıda sipariş aldılar. Satılan traktörlere isimlerin yazıldığı görüldü. Firmalar satışlardan memnun.

FUAR, TARIM SEKTÖRÜNE HAREKET KATTI

Manisa’da SNS Fuarcılık tarafından 16 yıldır kesintisiz düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı hem üreticileri hem de firmaları memnun etti. Fuarı; Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş destekledi.

Bu yıl 16. kez düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın önümüzdeki yıl daha da büyümesi için çalışmalara şimdiden başlandığı vurgulandı.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir