Manisalı pehlivan tüm rakiplerini tuş edip şampiyon oldu

 Manisalı pehlivan tüm rakiplerini tuş edip şampiyon oldu

BU YIL 661.KEZ DÜZENLENEN TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ’NDE TOZKOPARAN BOYUNDA 196 PEHLİVAN ARASINDAN ŞAMPİYON OLARAK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATAN 14 YAŞINDAKİ KULALI GENÇ BEYTULLAH SARI, KIRKPINAR’DA HERHANGİ BİR BOYDA ŞAMPİYON OLAN İLK VE TEK KULALI GÜREŞÇİ OLARAK TARİHE GEÇTİ. (HASAN YİĞEN/MANİSA-İHA) Bu yıl 661. kez düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde tozkoparan boyunda 196 pehlivan arasından şampiyon olarak büyük bir başarıya imza atan 14 yaşındaki Kulalı genç Beytullah Sarı, Kırkpınar’da herhangi bir boyda şampiyon olan ilk ve tek Kulalı güreşçi olarak tarihe geçti.

Bu yıl 661. kez düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde tozkoparan boyunda 196 pehlivan arasından şampiyon olarak büyük bir başarıya imza atan 14 yaşındaki Kulalı genç Beytullah Sarı, Kırkpınar’da herhangi bir boyda şampiyon olan ilk ve tek Kulalı güreşçi olarak tarihe geçti.

Edirne’de bu yıl 661’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanlık finalinde Mustafa Taş ile Cengizhan Şimşek karşı karşıya geldi. Cengizhan Şimşek’in şampiyonluğuyla sonuçlanan güreşlerde, Kula adına da önemli bir başarıya imza atıldı. Kula’nın sevilen mermerci esnaflarından Bekir Sarı’nın 14 yaşındaki oğlu Beytullah Sarı, sene başında Kula güreş takımından Denizli Pamukkale Belediyesi Güreş Kulübü bünyesine dahil olmuştu. Henüz 14 yaşında olmasına rağmen tozkoparan boyunda rüzgar estiren Kulalı genç, yağlı güreşlerde karşılaştığı tüm rakiplerini yenerek finale ulaştı. Seyir zevki oldukça yüksek olan mücadelede de şampiyonluğa ulaşma hedefiyle güreşen Sarı, rakibini de yenerek tozkoparan boyunda 196 pehlivan arasından şampiyon oldu. Genç Sarı’nın bu başarısı, Kula halkını da gururlandırdı.
Öte yandan Beytullah Sarı’nın tozkoparan boyundaki şampiyonluğuyla, Kırkpınar’da herhangi bir boyda şampiyon olan ilk ve tek Kulalı güreşçi olarak tarihe geçti.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir