Maske zorunluluğu kalkıyor mu?

 Maske zorunluluğu kalkıyor mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Geçtiğimiz yaz ‘Maskeli son yazımız olacak’ demiştim. Geldiğimiz noktada bahar geldi, o noktaya gidiyoruz” açıklaması yaptı. Bakan Koca, Bilim Kurulu’nun haftaya en önemli toplantısını yapacağını ve toplantı sonucu önemli kararlar alınacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sakarya Valiliği’ni ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koronavirüs salgınındaki son durum hakkında bilgi veren Bakan Koca, “En kötü günlerimiz geride kaldı” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Bilim Kurulu’nun haftaya en önemli toplantılarından birini yapacağını da söylediği konuşmasında “Geçtiğimiz yaz ‘Maskeli son yazımız olacak’ demiştim. Geldiğimiz noktada bahar geldi, o noktaya gidiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle:”Sakarya’da yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı için daha iyi ne yapabiliriz onu konuşacağız. Salgın artık geride kaldı. İnşallah önümüzdeki dönemde sağlık gücümüzü daha da artıracağız.

19’a yakın ilde yoğun bakımda yatan hasta sayısı sıfır

Salgının seyri etkisini azaltmaya başladı. Şu an 19’a yakın ilimizde yoğun bakımda yatan hasta sayısı sıfır. Geçtiğimiz yaz ‘Maskeli son yazımız olacak’ demiştim. Geldiğimiz noktada bahar geldi, o noktaya gidiyoruz. ‘En kötü günlerimiz geride kaldı, müsterih olun’ diye sözüm olmuştu. Endişe etmeyiniz.

Bilim Kurulu haftaya en önemli toplantısını yapacak

Bilim Kurulu haftaya en önemli toplantılarından birini yapmış olacak. Maske ile ilgili alınacak kararlar olacak. Okullardaki maske kullanımı dahil ele alınacak.

Bilim Kurulu haftaya bugüne kadar yapmış olduğu en önemli toplantılarından birini yapacak, haftaya bir açıklamamamız olacak.”

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.