MHP’li Ergün borçlandıkça borçlanıyor!

 MHP’li Ergün borçlandıkça borçlanıyor!

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dün gerçekleştirilen toplantısında, meclis üyeleri MHP’li Başkan Cengiz Ergün’e 390 milyon liralık borçlanma yetkisi verdi.

Hülya Kılınç

Türkiye’de en borçlu belediyeleri arasında yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi, ekonomik kriz döneminde de borçlarının üstüne borç eklemeye devam ediyor.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinin Kültür Sitesi Lale Salonu’nda dün gerçekleştirilen toplantısında, yatırımlar için İller Bankası’ndan kullanılacak olan krediler meclis gündemine geldi. Meclis üyelerinin oy birliğiyle MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yatırımlar için İller Bankası’ndan 390 milyon liralık borçlanma, garanti verilmesi ve işlemlerin yürütülmesi yetkisi verildi.

 Borçlanma yetkisi verilen yatırımlar

Maski’nin GES-3 Alaşehir 1 MW elektrik üretim tesisi yatırımları kapsamında İller Bankasından kullanacağı 100.000.000 (yüzmilyon) TL’lik kredinin tamamına garanti verilmesi ve her türlü iş ve işlemlerin yürütülmesi yetkisi. Maski’nin yatırımı için İller Bankası’ndan kullanacağı 50 milyon TL. ek kredi için garanti verilmesi ve işlemlerin yürütülmesi yetkisi ve üstyapı kaplama imalatında kullanılmak üzere yol malzemeleri alım işi için yine İller Bankası’ndan 240 milyon TL’lik kredi başvurusu yapmak için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yetki verildi.

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir