MHP’li Ergün’den 350 milyonluk vurgun!

 MHP’li Ergün’den 350 milyonluk vurgun!
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kendine sağladığı rantlarla servetine servet katmaya devam ediyor. Ergün’ün bu seferki vurgununun miktarı minumum 350 milyon.
Tunay Aktaş
Cengiz Ergün’ün, Uncubozköy girişi anayol üzerindeki arazisine özel imarı hakkında konuşan CHP Manisa İmar Komisyonu Başkanı Ferdi Zeyrek, “Sokak ortadan kaldırılacak kadar bir imar çalışması yapılmış bu alanda. 40 bin metrekarelik bir ada oluşturulmuş. 5 kat imarlı olan bu alan 15 kata çıkarılmış. Bu parselin kimin olduğu çalışması yaptığımızda ise bir baktık ki parselin sahibi Cengiz Ergün ve ailesi. Minumum 350 milyon liralık bir vurgun” dedi.
BU BİR VURGUNDUR
‘Manisa tarihinin en büyük yolsuzluklarından biriyle karşı karşıyayız’ diyen CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “İmar planları bir şehrin geleceği için yapılır ama bu şehrin belediye başkanı Cengiz Ergün, şehrin geleceğini bir kenara bırakmış kendi ailesinin geleceğini düşünme yoluna gitmiştir. Bu şehrin geleceğine ve kendine verilen emanete ihanet etmiştir. Su, ulaşım ve bölgesel ısıtmaya yapılan büyük zamlarla Manisa’da insanlar fakirleşirken Ergün ve ailesi servetine servet katmaktadır. Bu ayıptır, yazıktır, günahtır”
Bu bir vurgundur. İçişleri Bakanlığı’na sesleniyorum. Ne yapacaksınız. Milliyetçi hassasiyette olduğunu iddia eden MHP, ne yapacaksınız. Benim bildiğim milliyetçilik bu ülkenin havasını, toprağını, insanını sevmektir. MHP Genel Merkezi, alın size büyük bir yolsuzluk. Ne yapmayı düşünüyorsunuz.
HAK ETTİKLERİ CEZALARI ALACAKLAR
Cengiz Ergün bu cesareti nereden buluyor. Ne yaparsam yapayım ceza almam diye mi düşünüyor. Öyle düşünüyorsa yanılıyor. Bu tip yolsuzluk yapanlar eninde sonunda hak ettikleri cezaları alacaklar. İnsanların haklarını koruyacağız” dedi.
İNSAN BİRAZ UTANIR
Bu yapılanın namussuzluk olduğunu söyleyen CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, “İnsan biraz utanır. Yazıklar olsun. Bu arkadaşlar Manisa’nın gerçek sorunlarıyla uğraşacaklarına kendilerini zengin ediyorlar. Cengiz Ergün ve şürekası gün geçtikçe zengin oluyor”
BÜTÜN TAŞLARIN ALTINDA
CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Bülent Mersinli ise Manisa tarihinin en büyük yolsuzluk sıralamasında birinci, ikinci ve üçüncü sırasında Cengiz Ergün’ün bulunduğunu belirterek ‘hangi taşı kaldırsan altından çıkıyor” dedi.
Soldan sağa: Ali Kuyumcu, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Yalçın Arcak, Ferdi Zeyrek, Bülent Mersinli

 

Ferdi Zeyrek

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir