Millet İttifakı’nda Cumhuriyet Coşkusunu

 Millet İttifakı’nda Cumhuriyet Coşkusunu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Manisa’da resmi kutlama programının dışında, Millet İttifakı’nın ortaklarının yer aldığı alternatif yürüyüş ve çelenk sunma töreni düzenlendi.

Alternatif kutlama programına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İYİ Parti İl Başkan Vekili Erhan Dumlu, Deva Partisi İl Başkanı Cansız Tunçdirek, Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Onultmak, Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek, Saadet Partisi İl Başkanı Zekayi Yılmaz, 6 siyasi partinin ilçe başkanları, sendikala ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Şehzadeler ilçesindeki tarihi Sultan Camii’nin önünden yürüyüş ile başlayan kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’ndaki Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı’nda son buldu.

“SENEYE ALTERNATİF KUTLAMA TÖRENLERİ OLMAYACAK”

Çelenk sunma törenin ardından konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, önümüzdeki yıl resmi programlarda alternatif kutlama programlarının olmayacağını ve herkesin özgürce resmi programları kutlayabileceğini ifade etti. Özel, “100 yıl önce nasıl hepimizin ataları, dedeleri, nineleri Kürt Türk, Alevi Sünni demeden, hiçbir ayrım olmadan Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda beraberse bugün de sosyal demokratlar, muhafazakar demokratlar, milliyetçi ve liberal demokratlar hep beraberiz. Bu mücadeleyi birlikte sürdürüyoruz. Seneye bütün çelenkler protokol sırasına göre ve hiçbir ayrım yapılmadan konulacak. Seneye herhangi bir alternatif törene ihtiyaç olunmayacak. Çünkü kimse ötekileştirilmeyecek. Seneye hep birlikte resmi törenleri büyük bir coşku ile kutlayacağız” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir