Millet İttifakı’nın hedefi Manisa’da 8 milletvekili çıkarmak

 Millet İttifakı’nın hedefi Manisa’da 8 milletvekili çıkarmak

Altılı Masanın il başkanları, Manisa’da milletvekilliği konusunda ortak liste olabileceğini ifade ederek, 8 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Millet İttifakı’nı oluşturan altılı masanın Manisa il başkanları düzenledikleri basın toplantısında Manisa’da milletvekilliği konusunda ortak liste olacak mı? sorusuna da cevap verdi. CHP Manisa İl Başkanı Çalışkan, ortak liste konusunda genel merkezin  bir çalışma yaptığını ifade ederek “Onlarla devamlı istişare içindeyiz. Ancak ortak liste konusunda bize gelen herhangi bir durum yok. Bu konu hakkında genel merkezimizden bir açıklama yapılacaktır. Şu anda bu konuda yapılacak her türlü açıklama sağlıksız olacaktır.”dedi.

“ORTAK LİSTE ÇIKARACAK İLLERDEN BİRİSİ MANİSA OLABİLİR”
Ortak liste sorusuna “Hedefimiz Manisa’da 8 Milletvekili” şeklinde cevap veren Gelecek Partisi İl Başkanı Onultmak ise şöyle konuştu: “Amacımız en çok milletvekili çıkarmaktan ziyade TBMM’de Millet İttifakı’nın 361 milletvekili çıkararak Türkiye’nin parlamenter sisteme geçmesini sağlamak. Bu konuda genel merkezlerimiz olağanüstü bir çaba sarf ediyor. İllerde anketler yapıyor. Partimizin genel merkezimizden edindiğimiz bilgiye göre ortak liste aday çıkarabilecek illerden birisi de Manisa olabilir. Ancak bu kesinleşmedi. Ay sonuna kadar kesinleşeceğini umut ediyoruz. Ama bizim hedefimiz Manisa’da Millet İttifakı olarak 8 milletvekili çıkarmak. Böyle bir sonuçla Manisa’yı taçlandıracağız. Ancak ortak adaylık konusunda tam sağlıklı bilgiyi ay sonunda kamuoyu ile paylaşılacağına inanıyorum” dedi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir