Öğretmenler 24 Kasım’ı boykot edecek!

 Öğretmenler 24 Kasım’ı boykot edecek!

Eğitim Gücü Sen, 24 Kasım Öğretmenler Gününe kadar ÖMK ve Kariyer Basamakları Sınav Uygulamasında iptal veya herhangi bir değişiklik yapılmazsa, Öğretmenler Günü yapılacak olan resmi ve özel hiçbir etkinliğe katılmayacak, aynı gün CİMER üzerinden protesto mesajı eylemi yapacak.

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nın ÖMK ve Kariyer Basamakları Sınav Uygulamasında iptal veya herhangi bir değişiklik yapmaması durumunda Eğitim Gücü Sen(Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası), tüm yurt genelinde protesto eylemi yapacak.

ÖĞRETMENLER TÜM YURTTA PROTESTO EDECEK

Eğitim Gücü Sen Manisa İl Temsilcisi İsmail Çırak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi “Ekonomik kazanım sağlayan uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı alabilmek için PDF notları ile sınava hazırlanmak zorunda bırakılan öğretmenlerin, kariyer basamakları sistemine tepkimiz sürmektedir. Eğitim Gücü Sen, öğretmenlerin itibarını zedeleyen ve okullarda çalışma barışını bozacağı düşünülen Kariyer Basamakları Sistemine yönelik aksiyon almaktan çekinmemektedir. Bu kapsamda Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Yönetim Kurulu, Genel Başkan Oğuz ÖZAT Başkanlığında 5 Kasım tarihinde  ‘24 Kasım Öğretmenler Gününe kadar ÖMK ve Kariyer Basamakları Sınav Uygulamasında iptal veya herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde Öğretmenler Günü faaliyetleri çerçevesinde yapılan resmi ve gayri resmî hiçbir etkinliğe katılmama ve 24 Kasım günü CİMER üzerinden protesto mesajı etkinliği yapma’ kararı almıştır. Sınava girmeyi ve sınav gözetmenliği almayı boykot eden tek sendika durumundaki Eğitim Gücü Sen, Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Kariyer Basamakları Sistemine karşı  02 Kasım 2022 Çarşamba günü kurumda bulunarak iş bıraktı. Tüm üyelerimiz, şimdi de sınav iptal edilmediği taktirde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına katılmayacaktır.”

CİMER’E GÖNDERİLECEK OLAN PROTESTO METNİ

Çırak, sendikanın 24 Kasım’da ÖMK ve Kariyer Basamakları Sınavına karşı ilan tüm öğretmenlerin CİMER ‘e göndereceği ortak protesto metninde yer alan ifadeleri kamuoyuyla da paylaştı “Öğretmenler arası ayrıştırmaya neden olan, ücret eşitsizliğinin ortaya çıkaran, öğretmenlere açlık sınırında maaş verip fazla ücret vereceğiz diyerek sınava maruz bıraktığınız için öğretmenler günümün kutlanmamasını talep ediyor ve hiçbir resmi ya da gayri resmî kutlamaya katılmıyorum. Milli Eğitim Bakanlığımızdan öğretmenlere artık gerekli değerin ve hak ettikleri maaşların verilmesi talep ediyorum.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir