Öğretmenlere ‘zorbalığı önleme’ eğitimi

 Öğretmenlere ‘zorbalığı önleme’ eğitimi

Portekiz’de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen, aralarında Manisa Fen Lisesi öğretmenlerinin de bulunduğu Romanya, Slovenya, Estonya ve Portekizli öğretmenlere ‘akran zorbalığını önleme’ eğitimi verildi.

Manisa Fen Lisesi Erasmus+ projelerinden öğretmen eğitimi amaçlı “Robotics; As a TooltoPrevent BULLYING” (Akran zorbalığını önlemek için bir araç olarak ROBOTİK) adlı projesi çerçevesinde 2. hareketliliğini Portekiz’e gerçekleştirdi.

Manisa Fen Lisesi öğretmenleri Portekiz’in Batalha şehrinde

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’nca yürütülmekte olan Erasmus+ Ana Eylem 2 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Faaliyeti kapsamında 2020 Yılı Teklif Çağrısı döneminde Manisa Fen Lisesi’nin ortak olarak yapmış olduğu “Robotics; As a TooltoPreventBullying” başlıklı proje kapsamında Portekiz’in Batalha şehrinde yapılan toplantılara Okul Müdürü Hüseyin Kırtaş ve 3 öğretmen katıldı.

Siber zorbalığı önleme çalışmaları

İsveç koordinatörlüğünde yürütülen projenin ortakları arasında Türkiye’den Manisa Fen Lisesi’nin yanı sıra, Romanya, Slovenya, Estonya ve ev sahibi Portekizli katılımcıların yer aldığı hareketlilikte konuyla ilgili etkinliklere ve uygulamaları katılım sağlandı. Hareketlilik sırasında Portekizli ev sahibi okul olan Agrupamento Escolas da Batalha’da uygulanan Ubuntu Akademi Eğitimi, Arduino çalışmaları, Appinventor, Siber zorbalığı önleme amaçlı çalışmalar izlendi.  Okuldaki etkinliklerden sonra kalan zamanlarda ise Batalha ve çevresindeki tarihi ve turistik yerler gezildi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.