Onultmak: Cengiz Ergün halka cevap vermeli!

 Onultmak: Cengiz Ergün halka cevap vermeli!

Manisa Büyükşehir Başkanı Cengiz Ergün’ün kızına sağladığı imar rantı ile ilgili açıklamada bulunan Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak “Yarın sokaklarda mahcubiyet duymamak istiyorlarsa bunun cevabını bizlere vermekle mükellefler”dedi.

Hülya Kılınç

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yunusemre İlçesi Karakoca mahallesine yapılmak istenen eko turizm alanının Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kızı Merve Ergün’e ait olması üzerine yaşanan tartışmalara Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak da katıldı.

“AÇIKLIĞA ÇIKARTILIP KAMUOYU AYDINLATILMALI”

Onultmak, ortaya çıkan rantla ilgili Cengiz Ergün’ün açıklama yapmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak “Burada sadece Cengiz Ergün’e değil AKP ve MHP meclis üyelerine de bir görev düşüyor bunun açıklığa çıkartılması için suç duyurusunda bulunup kamuoyunu aydınlatmaları gerekiyor. Yarın sokaklarda mahcubiyet duymamak istiyorlarsa bunun cevabını bizlere vermekle mükellefler.”dedi.

“ZENGİN VEYA İLERİYE DÖNÜK ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ İNSANLAR VAR”

Gelecek Partisi Manisa İl Başkan Yardımcısı Osman Özbaş ise, daha önce de başka bölgelerde bu şekilde imar rantlarının yaşandığını kaydederek “Bunları ben şahsi olarak da biliyorum. Ama bir demokratik eleştiri kolu çok gelişmediği için bazı belge eksikliklerinden dolayı ya da belediye meclislerinden geçmiş sistemler olduğu için bunlara çok fazla itiraz edemezsin diyerekten. Halbuki basın bunu ele alsa, demokratik olarak bu eleştiriler daha fazla şeffaflaşsa, görülür ki Manisa’da bazı alanlarda imar yasalarına kılıflar uydurulmuş şekilde, yeni düzenlemeler üzerinden zengin olan veya ileriye dönük zenginleştirilmiş insanlar var.”diye konuştu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.