Onultmak’tan Manisa Kızılay’a: Sattığınız dairelerin gelirine ne oldu?

 Onultmak’tan Manisa Kızılay’a: Sattığınız dairelerin gelirine ne oldu?

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak, Kızılay Manisa Şubesi’nin birkaç ay önce yok pahasına sattığı 16 daire ve 1 dükkandan elde edilen yaklaşık 20 milyon liranın nerede kullanıldığını sordu.

Maraş merkezli yaşanan O ve 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından Kızılay’ın depremin üçüncü günü çadır satmasını eleştiren Onultmak, her felakette yardım için mesaj atan ve yurttaşlardan yardım isteyen Kızılay’ın bugün geldiği durumun içler acısı olduğunu söyledi.
2 MİLYONLUK DAİRELER 940 BİN TL’YE SATILDI
Kızılay’a ait Şehzadeler ilçesinde bulunan 16 daire ve 1 dükkanın birkaç ay önce gizli kapaklı yapılan satışını hatırlatan Onultmak “Maraş merkezli ülkemizi yasa boğan depremde yitirdiğimiz yurttaşlarımızın sayısı 50 bine dayandı. Depremden sağ kurtulan vatandaşlarımızın barınması için bölgeye hızla çadır göndermesi gereken Kızılay, çadırları satıyor. Sadece çadır da değil, gıda da, kıyafette satıyor. Depremde ortaya çıkan bu skandalların Kızılay’a olan güvenimizi kaybettirdi. Aylar önce benzer durum Manisa’da da yaşanmadı mı? Kızılay, Şehzadeler İlçesinde Manisa Lisesi karşısında bulunan 16 daire ve 1 dükkanı yok pahasına sattı. 2 milyonluk dairelerin 940 bin liraya satıldığı iddia edildi. Halk, Kızılay’a afet durumlarında insanlara yardım etsin diye bağış yapıyor ve yaptığı bağışların nereye gittiğinin de hesabını sormak en doğal hakkıdır.
Gelecek Partisi olarak halk adına Kızılay’a soruyoruz:
1-Kızılay’ın Manisa’nın merkezinde bulunan her birinin değeri en az 2 milyon TL civarında bulunan dairelerin her biri ne kadara satıldı? Toplam ne kadar gelir elde edildi?
2-Bu dükkan ve daireler kimlere satıldı?
3-Satılan gayrimenkullerden toplan ne kadar gelir elde edildi?
4-Elde edilen bu gelir nerede kullanıldı veya hangi amaç için kullanılacak

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir