Özdağ Vegazete’ye konuştu: Büyükşehiri alınca tüm ihaleleri didik didik edeceğiz

 Özdağ Vegazete’ye konuştu: Büyükşehiri alınca tüm ihaleleri didik didik edeceğiz

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne başkan olmayı önümüzdeki seçimde hedefine koyan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, büyükşehiri aldıktan sonra geçmişe dönük bütün ihaleleri didik didik edeceklerini ve yanlış yapan her kim olursa olsun hesabını soracaklarını belirterek “Bunu herkes böyle bilsin”dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Vegazete’ye yaptığı açıklamada Millet İttifakının seçimlerde iktidarı kazanıp parlamenter sisteme geri dönüşü sağlamasının ardından hedefinin 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Manisa Büyükşehir Belediye başkanlığını almak olduğunu söyledi.

“Yaptığımız yanımıza kar kalır demesinler”

Manisa’nın hak ettiği şekilde yönetilmediğini kaydeden Özdağ, “Kim aday olursa olsun, muhalefet partilerinin büyükşehiri rahatlıkla alacağını ve modern bir şehir haline dönüştüreceğini anlatan Özdağ, geçmişin de hesabının sorulacağını vurgulayarak şunları söyledi “Geçmişin hesabını da soracağız. Bunu da herkes bilsin. Geçmişin hesabını sormamak için herkes bir araya gelebilir. Gelsinler. Kim burada yanlış yaptıysa hukuk soracak kardeşim.

Burada Sayıştay soracak, İçişleri Bakanlığı soracak. “Yaptığımız yanımıza kar kalır” demesinler. Bakın büyükşehiri aldığımızda geçmişteki tüm ihaleleri didik didik inceleyeceğiz. Sadece burada değil elbette tüm belediyelerde yapılacak bu işlemler. Herkes yaptığının hesabını verecek bundan emin olsunlar.”

Cengiz Ergün 2  defa CHP’nin, 1 defa da AKP’nin  oylarıyla dört ayak üstüne düştü

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 2  defa CHP’nin oylarıyla, 1 defa da AKP’nin  oylarıyla dört ayak üstüne düşmüş bir belediye başkanı olduğunu ifade eden Özdağ, “Manisa bu yönetimi hak etmiyor. Bizim dönemimizde ihaleler şeffaf olacak. Geçen seçimde benim adaylık için adım geçtiğinde çok müteahhit benim yanıma gelerek burada çok çirkin şeyler, olduğunu söylediler. Parasını isteyen müteahhitlere birileri Manisa Futbol Kulübüne bağışta bulunmasını istiyormuş. Niye futbol kulübüne bağışta bulunuyorsunuz da niye şuradaki lösemi, Atatürkçü, engelliler derneğine bağışta bulunmuyorsunuz. Neden spor kulübüne 1 milyon, 5 milyon bırakın. Bir vatandaş bas bas bağırıyor. Mal varlığıma çöktüler diye.  Birisi söylüyor.

Adamın alacağı var alacağını isterken bile şuraya şunu bırakın diye söyleniyor.

Bakın büyükşehiri aldığımızda geçmişteki tüm ihaleleri didik didik inceleyeceğiz. Sadece burada değil elbette tüm belediyelerde yapılacak bu işlemler. Tüm bürokrasi de. Hepsinin hesabı sorulur.”dedi. 

“Parti içinde beni çekemeyenler algı yönetmek istedi”

Mart 2019 seçimlerinde Manisa Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için adı geçen Özdağ, o dönemle ilgili merak edilenleri şöyle anlattı “Belediye başkanlığına adaylığı ben istemedim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “adayımız sensin” dedi. Sonra da büyükşehiri MHP’ye bıraktıklar. Ben MHP’ye bırakmayın, MHP ile Ak Parti yarışsın MHP’nin adayı Cengiz Ergün olsun. AK Parti’nin adayı Selçuk Özdağ. Ben burada temayülde de birinci çıkmıştım zaten. Sayın Erdoğan da söylemişti. Bana karşı algı yönetmek istediler, parti içinde de bir şey vardı. Benim başarımı, dürüstlüğümü, çalışkanlığımı çekemiyorlardı. Benim gelip de burada birinci sıra milletvekili olmamı, genel başkan yardımcısı olmamı, büyükşehir adaylığı denince adımın geçmesini istemiyorlardı.

“Meselemiz bir şey olmak değil, büyükşehiri almak”

Sonra Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, İYİ Parti yetkilileri teklif etti adaylığı. Ben adaylığı kabul etseydim, buradaki Kürtünden Türkmen’ine Alevi’sinden Sünni’sine, sağcısından solcusuna herkes oy verecekti bana.  Anketler de bunu gösteriyordu. Ve ben kazanıyordum. HDP’de bir açıklama yaptı o zaman “Bizim de adayımız Selçuk Özdağ” diye. HDP’nin politikalarını eleştiririm, söylemlerini eleştiririm. Ama onların bunu söylemesi bir kadirşinaslık.  Çocuklarıma bırakacağın miraslardan bir tanesi.  Sizin çok ağır eleştirilerde bulunduğunuz insanlar bile sizin adaylığınızı destekliyorlarsa burada demek ki hizmet edecek diye düşünüyorlar. Meselemiz bir şey olmak değil. Burada bizim hedefimiz büyükşehiri almak. Belediye başkanlığını almak.

Manisa bu yönetimi hak etmiyor.” Hülya Kılınç – Tunay Aktaş

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.