Özdağ: Manisa’da Harmandalı Zeybeği oynamaya az kaldı!

 Özdağ: Manisa’da Harmandalı Zeybeği oynamaya az kaldı!

Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ, hükümete seçimde hile ve hülle gibi yollara başvurmamaları uyarısında bulunarak “Seçim olacak gideceksiniz, o kadar! Manisa’ da Harmandalı zeybeği oynamaya az kaldı”dedi. Özdağ, seçimden sonra AKP döneminde yaşanan yolsuzluklarla ilgili soruşturma komisyonları kurulacağını kaydetti.

Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak ile birlikte dört ilçede örgütlenen partisinin ilçe başkanlıklarının açılışını gerçekleştirdi.

3 Eylül’de Soma, 4 Eylül’de Turgutlu, 5 Eylül’de Gördes ve 6 Eylül’de Akhisar’da Gelecek Partisi’nin ilçe başkanlıklarının açılışını gerçekleştiren Özdağ, partililere yaptığı konuşmalarda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

AKP döneminde siyaset yaparken yolsuzlukları önlemek adına yasalar çıkarmak istediklerini ancak başta Erdoğan olmak üzere buna engel olunduğunu hatırlatan Özdağ “Bu yasaları çıkarırsanız partiye ilçe başkanı bulamam’ dediler. İşte biz bu nedenle Gelecek Partisi’ni kurduk. Bu ne demektir biliyor musunuz, Yeni Türkiye’nin geleceği siyasi ahlak ile yapılacak”dedi.

“SEÇİMDEN SONRA SORUŞTURMA KOMİSYONLARI KURULACAK!”

Geçtiğimiz günlerde bir AKP milletvekili ve bürokrat eşi ile ilgili ortaya çıkan yolsuzluk haberlerine de değinen Özdağ, önümüzdeki seçimlerden sonra soruşturma komisyonları kuracaklarını belirterek şunları söyledi “Yok öyle tüyü bitmemiş yetim hakkına tenezzül edenler, tevessül edenler, öyle mi? hesap sormayalım mı yani? 180 milyon dolarınız olsun bankalarda, 70 milyon nafaka, boşanma paraları isteyin. Biri bürokrat, biri milletvekili. Peki sormazlar mı nerden buldun bu parayı diye? Sayın Erdoğan affını iste bunların! Öyle ya neymiş beyefendiler hesap vermezlermiş, milletten değil reislerinden af dilemeleri yetiyormuş. Adliye kapısı hukuk onlar için değilmiş, yaptıkları yanlarına kâr kalacakmış.

“SAVCILARIN RE’SEN SORUŞTURMA AÇMASI NEDEN YASAKLANDI?”

Şimdi bugün soruyorum Ey Cumhur iktidarı, savcılarının re’sen soruşturma açma yetkisini niçin ellerinden aldınız. Cumhuriyet başsavcıları olur vermeden bir savcı soruşturma açabiliyor mu? Hayır. Peki Başsavcılar kimin olurunu işaretini bekliyor? O Halde S.Peker’in açıklamalarını ya yalanlayın ya gereğini yapın! Ama tuz koktu; deri kokmasın diye tuzlarsın, peki tuz kokarsa? O zaman da seçim yaparsın.

“HARMANDALI ZEYBEĞİ OYNAMAYA AZ KALDI”

“Seçimi ya erken yapacaksınız ya da zamanında” diyerek hükümete seslenen Gelecek Partisi Genel Başkanı Özdağ “Sakın başka yollara, muvazaalı işlere, hileye, hülleye tevessül etmeye kalkmayınız, aklınızın ucundan bile geçirmeyiniz. Seçim olacak gideceksiniz, o kadar! Bizler alnımızın teriyle siyaset yapacağız. Manisa’ da Harmandalı zeybeği oynamaya az kaldı”diye konuştu.

ONULTMAK: SEÇİMLERDE BAŞARI HİKAYESİ YAZACAĞIZ

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onulmak ise, siyaset kurumunda dik duruşuyla örnek aldığı Selçuk Özdağ’la birlikte siyaset yapmanın onurunu yaşadığını belirterek, seçimlerde büyük bir başarı hikâyesi yazacaklarını dile getirdi.

Onultmak ‘’Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu siyasi etik ve imar konularında yasalar çıkarmaya çalıştı ama Recep Tayyip Erdoğan buna karşı çıkıp, ‘ilçe başkanı dahi bulamayız’ dedi. İşte bu nedenle partimizin temsil ettiği ve sahip olduğu değerler çok kıymetli, üstlendiğimiz siyasi makamlarda halkın menfaatini düşünen, savunan ve halkın refahı için görevlere talip olan onurlu duruşun temsilcileri olmak için çalışıyoruz. Seçim sonrasında ‘Temiz Eller Operasyonu’ olacak. Siyaset kurumu hesap verebilme makamıdır; her şeyin sırası gelecek, hiç merak etmeyin’’diye konuştu.

Selçuk Özdağ ve Nurten Onultmak, Soma, Turgutlu, Akhisar ve Gördes’te açılan ilçe başkanlıkları programının yan sıra ilçelerde üzüm üreticileri, esnaf ve vatandaşlarla görüşerek sorunları dinledi, sorunların çözümü için partinin seçimden sonra hayata geçireceği programlarını anlattı.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir