Özdağ: Uyarıyoruz!! İktidarın yeni bir oyun hazırlığının duyumlarını alıyoruz

 Özdağ: Uyarıyoruz!! İktidarın yeni bir oyun hazırlığının duyumlarını alıyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Twitter hesabında yaptığı açıklamada  ‘İktidarın milletimize yeni bir oyun hazırlığının duyumlarını alıyoruz’ diyerek seçimi erteletme planı olduğunu ileri sürdü.

Selçuk Özdağ, “Uyarıyoruz!!! İktidarın milletimize yeni bir oyun hazırlığının duyumlarını alıyoruz.Saray’ın karanlık dehlizlerinde kotarılan plan özetle: AK Partisi, deprem felaketi sebebiyle güya böyle bir zamanda seçim konuşulmaz diyerek hassas/vicdanlı bir role bürünmüş durumda” ifadesini kullandı.

“YSK MÜHÜRSÜZ OY PUSULASI BENZERİ BİR KARAR ALACAK”

Cumhur koalisyonunun kesinlikle seçimden kaçmayacağı, zamanında yapacağı, hatta YSK yetiştirebilirse 14 Mayıs’ta bile seçim yapmak istediği propagandasının hız kazandığını kaydeden Özdağ açıklamasına şöyle devam etti ” Ve fakat alttan alta deprem sebebiyle birtakım teknik (!) sorunların varlığı da pompalanmaya başlandı.

İktidar yetkilileri/sözcüleri ve kalemşörleri bu teknik sorunların esasen seçmen iradesinin sandığa tam olarak yansımayacağını işlerken iktidar EYT dahil belli başlı düzenlemeleri Meclis’ten geçirerek seçime gitmek istediği algısını güçlendirecek. Kamuoyuna (özellikle dünya kamuoyuna) seçimden kaçmayan, bahanelere sığınmayan, kendine güvenen, yasalara bağlı bir yönetim profili çizecek ki meşruiyetine halel gelmesin.

İşte Cumhur koalisyonu da tam olarak böyle olmasını isterken top YSK’nın önüne gelecek. YSK nasıl ki son anayasa referandumunda seçmen iradesine zarar vermez diyerek yasalara aykırı olarak milyonlarca mühürsüz oy pusulasını geçerli saydı ve bu ucube sisteme yol açtı ise yine bir şekilde benzer bir karar alacak. Bu sefer de depremde yer değiştiren milyonlarca seçmenin oy kullanması teknik imkansızlıklar sebebiyle mümkün değil diyerek seçimleri “iktidar lehine” MAKUL BİR SÜRE ertelediğini açıklayacak. Gerekçe; seçmen iradesinin sandığa sağlıklı yansımayacağı.

“SİZİN BU ALİ CENGİZ OYUNLARINDAN MİLLETÇE BIKTIK USANDIK”

Kalın’ı irisi tekmili birden iktidar yetkilileri teknik sorunlar ve seçmen hareketliliğinden bahsederek kesinlikle seçimlerin olmasını istiyoruz ama YSK ne der biz bilemeyiz diyor. Sizin bu ali cengiz oyunlarınızdan milletçe bıktık usandık.

YSK ne der biz bilemeyiz sözü, sizin altını şimdiden doldurduğunuz biz yapmadık onlar yaptının hazırlığıdır. YSK sizin iradeniz dışında bir karar verebilir mi? Çocuk mu kandırıyorsunuz! Buradan uyarıyorum; Karnınızdan konuşmayı, milletimize oyun kurmayı aklınızdan geçirmeyin.” Siyasi ikbal kaygıları ile milletimize oyun kuranların çiğnedikleri “milli irade sakızının” tadı kaçtı. Milletimiz sizin ne olduğunuzu nasıl bir zihniyete sahip olduğunuzu anladı.Bu yüzden ki artık kandıramadığınız milletimizden/sandıktan kaçmak istiyorsunuz. KAÇAMAYACAKSINIZ.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir