Özdağ’dan AKP’ye: Seçim olacak ve siz gideceksiniz!

 Özdağ’dan AKP’ye: Seçim olacak ve siz gideceksiniz!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP’nin Manisa ve Türkiye’de toplumsal talepleri karşılayamadığını vurgulayarak “Seçim olacak ve siz gideceksiniz”dedi.

Hülya Kılınç

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partisinin Manisa il binasında, Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu’nun 13 Kasım’da yapacağı Manisa programı, ekonomi, politika ve yaklaşan seçimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“SEÇİM OLACAK VE SİZ GİDECEKSİNİZ”

Özdağ, Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak, ilçe başkanları ve parti yöneticilerinin de bulunduğu toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez cumhurbaşkanı seçilemeyeceğinin altını çizerek “Erken seçim sürecini geçirdiniz kış sezonu girdi. Bir milletvekili “haziranda olmayacak bir ay önceye alabiliriz”dedi. Hayır değil, Siz üçüncü kez seçilemezsiniz Erdoğan. Mustafa Şentop değiştirmeyi unutmuş. Mehmet Uçum unutmuş.

Seçim olacak ve gideceksiniz. Artık siz Manisa ve Türkiye’de toplumsal talepleri karşılayamazsınız. Siz mazot, elektrik fiyatlarını aşağı çekemezsiniz. Kira fiyatlarını ev sahiplerinin insafına bırakırsınız. Cumhur Partisi ve eş genel başkanları Türkiye’nin yaralarına merhem olamazlar. İşsizliğe, yoksulluğa, fakirliğe, çaresizliğe asla çare olamazlar. Çare millettir ve millet de gereğini yapacaktır. İktidar değişimi olacak. Şafak sökmek üzeredir. Güneş doğmak üzeredir. Türkiye bu iktidarı hak etmemektedir. 85 milyonun böle bir sisteme tahammülü yoktur artık”dedi.

“SANDIĞA GİTMEZSEN 6’LI MASANIN GENEL BAŞKANLARINI ERDOĞAN ATAR”

Haziran 2023’te yapılacak olan seçimde sandığa gitmeyecek olanları ve kararsızları oy kullanmaya davet eden Özdağ, bu seçimin Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli seçimi olduğunu söyledi. “Türkiye’nin tamamına sesleniyorum” diyen Özdağ “Seçimlere az kaldı. Yandım Allah dememek için, ‘Ah eyvah” dememek için bütün seçmenleri sandığa davet ediyorum. Kararsızları, sandığı protesto etmek isteyenleri. Bu seçim Türk Cumhuriyet tarihinin en büyük seçimidir. Bu seçimi kaybedersek seçim şeklen olacaktır.”şeklinde konuştu.

“DÖRTLÜ MASADA 8.4 ŞİDDETİNDE DEPREM VAR”

Dörtlü Masa Ak Parti, MHP, BBP ve Vatan Partisi’nde ciddi bir çatlağın olduğunu kaydeden Özdağ şunları söyledi “Bu dört lideri yan yana görmek istiyoruz. Beraber izlemekle olmaz. Madem ki bir nikah yaptılar birlikte bir resim versinler. Devlet Bahçeli’yle Mustafa Destici’yi bir arada görmek istiyoruz. Birbirlerini ziyaret etsinler. Sayın Erdoğan MHP’yi ziyaret ediyorsunuz, BBP’yi ziyaret ediyorsunuz. Peki MHP ile BBP arasında ziyaretler niye olmuyor? Büyük çatlak var orada. Deprem var. 8.4 şiddetinde bir deprem var.”

“GELECEK PARTİSİ PARLAMENTODA OLACAK”

Özdağ “400 milletvekili çıkaracağız. Gelecek Partisi parlamentoda olacak, hükümette olacak. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini açıklayana kadar Cumhurbaşkanlığı yardımcısı olacak. Ve hükümet sisteminde bu sistemi de 400 milletvekili aldıktan sonra en kısa zamanda değiştireceğiz. 361 alırsak referanduma götüreceğiz o da en geç bir yıl içinde tamamlanır. O güne kadar bunların açmış olduğu yaraları sarmak adına hukuki, eğitim, kültür adına yaraları sarmak adına ne gerekiyorsa yapacağız”diye konuştu.

BELEDİYELER, ÜNİVERSİTELER, BAKANLIKLAR DENETLENECEK

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları, ifşaları ve  ispatlarının havada kalmayacağını ifade eden Selçuk Özdağ, “Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gidip gelmelerle kurtulamayacaklar. İki BAE’ye önce “şerefsizler” diyeceksiniz, “bu darbenin arkasında bunlar var” diyeceksiniz, sonra da onlarla flört edeceksiniz. Niye? Sedat Peker için. Niye? Swap için, ekonomik katma değer için bunları yapacaksınız. Bunları da unutturmayacağız. Mutlaka şeffaf bir şekilde ortaya çıkaracağız. Üç; ülkedeki tüm ihale yolsuzluklarını ortaya çıkarmak boynumuzun borcu. Türkiye’deki tüm belediyelerde, tüm üniversitelerde, bakanlıklarda ciddi Sayıştay denetimleri, yargı denetimleri, ciddi müfettiş denetimleri yaptıracağız. Burada bir tüyü bitmemiş yetimin haklarını birilerine peşkeş çektirmeyeceğiz” diyerek yargının bağımsız, objektif ve tarafsız olduğunda gereğini yapacağını söyledi.

“DEZENFORMASYON YASASI HAPSETME YASASIDIR”

Türkiye’nin en önemli konularından birisinin de Dezenformasyon Yasası olduğunu ifade eden Özdağ, görüşlerini şöyle dile getirdi “Bu konuda çok çalıştık. Bütün basın mensuplarıyla, bütün partilerle birlikte çalıştık ve bütün kamuoyunu aydınlatmaya çalıştık. Sosyal medyanın bir kanuna ihtiyacı vardı. Türkiye’de kanunsuz bir yapılanma olmaz. Sosyal medyanın da, internet medyasının da bir yasasının olması gerekiyordu ama Türkiye’de bir yerin daha yasası yok. Milletvekillerinin yasası yok. Kanun çıkaran milletvekillerinin kendi yasası yok. Bu kanun 24. Dönemde görüşüldü 25’te durdu, 26’da durdu 27’de durdu. Bu yasanın çıkması lazım. Dezenformasyon Yasası bir susturma yasasıdır. Sansür yasasıdır. Hapsetme yasasıdır. Bu yasa elma şekerinin içindeki bir zehirdir 29. Maddeyle. Aynı zamanda yazılı yerel medyayı yok etme yasasıdır.  İnternet medyasını da, burada yazımı medyanın almış olduğu ilanlara ortak etme yasasıdır. Pastayı büyütmesi lazım hükümetin. Burada internet medyası payını alacaktır.

KAMU İLANLARI YANDAŞ MEDYAYA

Geçen yıl kamu 10 milyon saniye reklam verdi. Hükümeti destekleyen yandaş medyaya verildi bu ilanlar. Bir saniyesini bile yerel medyada gazetecilik yapanlara vermediler. O nedenle bu dezenformasyon yasasını gelir gelmez değiştireceğiz. Yanlış olan her şeyi düzelteceğiz. Bu yasa yanlıştır. Dezenformasyon Yasası Türkiye’de bir siyasi mühendisliktir. Anayasa yapmak bir mühendisliktir. Sayın Erdoğan’ı tek adam yapmak kuvvetler ayrılığı ile tek adam üzerinde birleştirmek, aynı zamanda burada bir parti devleti, devletin partisini inşa etmek için bu Anaya inşa edilmiştir. Referanduma götürülmüştür. Seçim Kanunu bir siyasi mühendisliktir. Türkiye’nin bir seçim kanununa ihtiyacı vardır. Ama bu seçim Kanunu yangından mal kaçırır gibi yapılmıştır. Kapalı kapılar ardında MHP ve Ak Parti yapmıştır. MHP ve Ak Parti’li vekillerin bile haberi olmamıştır. Birkaç kişiyle yapılmıştır. Üç; Dezenformasyon Yasası’da bir siyasi mühendislik yasasıdır. Türkiye’de iktidarı bırakmak istemiyorlar.”

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR”

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak ise, Manisa’da geçtiğimiz günlerde yaşanan iki kadın cinayetine dikkat çekerek, İstanbul sözleşmesinin önemine vurgu yaptı. Dezenformasyon Yasası’na da değinen Onultmak, yasanın basının ve muhalif olan herkesin sesini kesmek olduğunu ifade ederek “Basının neredeyse yüzde 85’i kendi ellerinde. Sosyal medyada son zamanlarda Ak Parti’nin ayyuka çıkan suçları sebebiyle basınımızı susturmak için çıkarılan bir yasa olarak görüyorum ve şiddetle kınıyorum. Bir gün kendilerinin de ihtiyacı olacağı günler gelecek. İnsanları susturmak için çıkarılmış bir yasa. Yine sesimizi kesmeyecek, doğru bildiklerimizi dile getirmeye devam edeceğiz”dedi.

Selçuk Özdağ, AKP’den istifa ettikten sonra ilk toplantımızı 18 Ekim 2019 tarihinde parti kurma kararını Manisa’da açıkladık. Üç yaşındayız. 13 kasım 2022 saat 13:00’da Manolya Meydanı’nda genel başkanımızın Manisalılara hitabı olacak. Aynı zamanda memleket meselelerini dile getirecek ardından Gençlik Buluşmasına katılacak. Ardından teşkilatımızla buluşacak, esnaf ziyaretlerine katıldıktan sonra da 6’lı masa toplantısına katılmak üzere Ankara’ya hareket edecek. Bir gün sonra da 6’lı masa toplantısı var.

18 Ekim’de olduğu gibi bir tarihi gün yaşayacak Manisa.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir