Özdağ’dan Erdoğan’a: Hani Müslüman yumuşak dilli olurdu?

 Özdağ’dan Erdoğan’a: Hani Müslüman yumuşak dilli olurdu?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Gezi Parkı protestocuları hakkında “sürtük” ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Özdağ, “Hani Müslüman hilm sahibi ve yumuşak dilli olurdu”sorusunu yöneltti.

Hülya Kılınç

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirdiği partisinin Grup Toplantısı’nda Gezi Parkı protestocularına ilişkin sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan, yaptığı konuşmada 9 yıl önce gerçekleştirilen Gezi Parkı protestolarında camilerin pislendiğini belirterek, “Eşkiyalar bu teröristler adeta camilerin içini pisletti. Bunlar böyle bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir ne değildir böyle bir şey yok” ifadesini kullandı.

RTÜK’E İŞLEM YAPMA ÇAĞRISI

Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı dili eleştirerek, RTÜK’e de konuşmayı yayınlayan kanallar hakkında cezai işlem uygulanması çağrısında bulunduğu sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı:

“Sn.Cumhurbaşkanının bugün yaptığı konuşmanın bazı bölüm ve cümlelerini yayımlayan televizyonlar hakkında RTÜK derhal gereğini yerine getirmeli ve bu haber kanalları ile ilgili cezai işlemler yapılmalıdır. RTÜK çifte standart uygulamalar yapamaz ve karar veremez. Göreceğiz.”

“HANİ İNSANLARI AŞAĞILAMAK DİNEN MEN EDİLMİŞTİ”

“1-Hani yaratılanı yaratandan ötürü seviyordunuz. -Hani insanı yaşat ki devlet yaşasındı. -Hani Müslüman hilm sahibi ve yumuşak dilli olurdu. -Hani kim olursa olsun lakap takmak, insanları aşağılamak dinen men edilmişti.”

“VATANDAŞI BÖYLE Mİ SEVİYORSUNUZ?”

“2-Daha dün, vatandaşlarımı sevdiğim için onların kötü alışkanlıklara düçar olmasını istemiyorum, ben bu ülkenin Cumhurbaşkanıyım diyordunuz. Vatandaşı böyle mi seviyorsunuz? Bir insan kendisine, ailesine söylenmesini istemediği sözü başkalarına niye söyler? Söylerse saygı görür mü?”

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.