Özel:Baybatur kendi klasmanında oynasın!

 Özel:Baybatur kendi klasmanında oynasın!

AKP’li Baybatur’un hakkında söylediği eleştirilerini cevaplandıran CHP Grup Başkanvekili Özel, “Özgür Özel’in sözüne Ak Parti Genel Başkanının cevap verildiği bir düzeyde Murat Baybatur’a istediği ekmek buradan çıkmaz. Murat Baybatur kendi klasmanında oynasın. Kumda oynasın.”dedi.

 

CHP Ramazan Bayramı coşkusunu arife günü yaşayarak arife günü partide bayramlaşma töreni düzenledi. Bayramlaşma törenine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av.Yalçın Arcak, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı.

“1 Mayısları çok daha iyi kutlayacağız”

Parti bayramlaşmasında açıklamada bulunan CHP’li Özel ilk olarak bu yıl Türkiye’nin iki bayramı aynı ayna yaşadığını, Ramazan Bayramı ile 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı aynı anda kutladığını ifade etti.

CHP’li Özel 1 Mayıs işçi bayramı ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi. “Önümüzdeki dönemlerde CHP’nin içinde olduğu sosyal demokrat sosyal demokrat bir partinin yönetiminde olduğu bir dönemde iki bayramda anlamlı kutlanacak. iktidarda olduğumuz bir süreçte başta örgütlenme özgürlüğü olmak üzere 1 Mayısları çok daha iyi kutlayacağız. Emekçi sınıfının çok büyük kazanımları elde edeceği çok büyük bir süreç yaklaşıyor.”

Özel: hayırseverler bile yardım kolisine muhtaç haline geldi

CHP’li Özel, Ramazan’ın tokun açın halinde anladığı dönemler olduğunu, ancak bu Ramazan’ın hayırseverlerin bile yardım kolisine muhtaç haline geldiğine dikkat çekerek, partisinin iktidara geldiğinde uygulamaya koyacağı Aile Destekleri Paketi uygulaması ile Türkiye’de zekat verecek yoksulun kalmayacağını ifade etti. Özel “Eğer CHP iktidara gelirse ve bir dönem Aile Destekleri Sigortasını uygulama imkanı bulursa. Toplumda hiç kimse bir başkasının eline muhtaç kalmazsa, Türkiye’de herkes bir asgari ücret seviyesine gelirse, iddialı söylüyoruz. Bu topraklar bu gururu yaşadı. Fatih Sultan Mehmet zamanın da İstanbul’da zekat verecek fakir bulunamıyordu. Aile Destek Sigortası uygulandıktan 5 yıl sonra Türkiye’de toplanacak zekatlar Afrika’daki Müslüman ülkelere dağıtılacak duruma gelebilir. Çünkü Türkiye’de zekat verecek fakir evine ekmek götüremeyen kimse kalmayacak. Bu kadar iddialı ve net söylüyoruz.”dedi.

“Gezi ve tek adam rejimi için direnmeye devam edeceğiz”

CHP’li Özel konuşmasının devamında Ramazan ayında gelir adaletsizliğinin yanı sıra hukukta da adaletsizliğin yaşandığını Gezi davası üzerinden dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi: “Bu ramazan sadece gelir adaletsizliklerinin yaşandığı ve su yüzüne çıktığı bir süreç olmadı. Pazar’da sokakta ve mutfaktaki adaletsizlikler adliyelere adı saray olan ama başka bir saraylardan kararları alınıp, oraya dayatılan mahkemelerde de yaşandı. 20 yaşındaki İYİ Partili Alp Emeç’i bir twitte alıntıladı diye hapse koydular. 26 yaşındaki gazeteci Haskaloğlu’nu aldılar içeriye koydular. Şükürler olsun ki ikisine de ziyaret ettik. Toplum sahip çıktı, 2 gencimizde 2 gün önce serbest kaldılar. Ama bu diz çöktürmektir. Gençlere ‘Sen siyasetle ilgilenme. Gazetecilere sen doğruları yazma. Sarayın kılıcı tepende’ demektir. 2 kere daha önce beraat etmiş geziyi sarayın talimatı ile aynı delillerle haksız biçimde bu kez mahkum ettiler. O sadece 8 kişi değil, 8 milyon kişi birlikteydik. Gezi ve tek adam rejimi için direnmeye devam ediyoruz.”

Cumhur İttifakı’na çağrı

CHP’li Özel konuşmasında ayrıca, Cumhur İttifakı’na ve ittifakta yer alan Büyük Birlik Partisi’ne seslendi. Güçlendirilmiş parlamenter sistem mutabakatı açıklayan 6 siyasi partiyi eleştiren iktidara seslenen CHP’li Özel çağrıda bulunarak sözlerine şöyle devam etti: “Bundan sonraki süreçte iktidar partisi, küçük ortağı ve üçüncü tek kişilik minik ortağı birlikte Cumhur İttifakı’nı oluşturuyorlar. Sonra bize saldırıyorlar. ‘Altılı masa mısınız? Dağıldınız mı? Başkası mı var?’ diye. Önce siz şu üçlü ittifak AKP, MHP ve Büyük Birlik Partisi Bir fotoğraf çektirinde görelim. Bir üçlü fotoğraf görmedik. Destici konuşur MHP alkışlamaz. 6 masanın fotoğrafı ile ilgilenenler önce üçlü fotoğraf versinler de görelim. Fotoğrafa giremeyen ama Cumhur İttifakı’nın içindeyiz diyenler sadece algı yaratıyorlar. Karşımızda tükenmekte olan esasen beyin ile vicdan ölümü gerçekleşmiş, gelecek seçime kadar sık sık nefes alarak, sık sık haksızlık yaparak mevcudiyetini korumaya çalışan bir iktidar var. Ayrıca onun anketlerde tükenmiş, sahada sıfırlanmış, milletin gönlünden kopmuş küçük ortağından başka bir şey yok ortada.”

“Murat Baybatur kendi klasmanında oynasın”

 

AKP MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur’un, önceki gün, hakkında söylediği “Cumhurbaşkanımıza ağza alınmayacak hakaretler etti. Yiyen varsa buyursun Manisa’dayız alsın cumhurbaşkanımızı” yönündeki açıklamaları sorulan Özel, şunları söyledi “Özgür Özel’in sözlerine Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan cevap verdi yeterli gelmedi, bütün Ak Partili grup başkanvekilleri verdi olmadı, en son sözü Recep Tayyip Erdoğan söyledi o da çareyi soyadımla dalga geçmekte buldu. Özgür Özel’in sözüne Ak Parti Genel başkanının cevap verildiği bir düzeyde Murat Baybatur’a istediği ekmek buradan çıkmaz. Baybatur, Özgür  Özel’in kimseye hakaret etmeyeceğini bilsin. Daha önce hakaret ettim diye Hulusi Akar dava açtı 3 gün önce onu kazandım, Fahrettin Altun dava açtı onu da kazandım. Mahkeme “kamusal yarar vardır” diyor. Özgür Özel’in ifadelerinde kamusal yarar görülmüş, Murat Baybatur’un çırpınmalarında kendisi açısından zor durumda bulunduğu teşkilatında, teşkilatsal bir fayda  umuyor  ama onun beklediği ekmek, bizden ona düşmez. Murat Baybatur kendi klasmanında oynasın. Kumda oynasın.”dedi.

“Adaletin egemen olduğu Türkiye’yi hep birlikte  kuracağız”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise yaptığı konuşmada, yaşanan ekonomik kriz sebebiyle Türkiye’de son iki yıldır bayramların mutsuz ve huzursuz yaşandığını ifade etti.

Balaban, özellikle bu yıl halkın Raman Bayramı’na yoksul bir şekilde girdiğini ifade ederek şöyle devam etti “Bu yıl iki bayram coşkusunu yaşıyoruz. 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun diyorum. 1 Mayıs’ta yaşamanı kaybeden tüm emekçileri saygıyla anıyorum. Ancak Türkiye’de Ramazan Bayramına yoksul, işçi bayramını ise umutsuz bir şekilde yaşıyor. Çünkü halkımız giderek yoksullaşırken, işçilerimiz ise hak ettiklerini alamıyor. Her ne kadar Ramazan Bayramına ve 1 Mayıs İşçi Bayramı’na mutsuz olarak girsek de, yüreğimizdeki umut ateşini söndürmedik. Çünkü gidiyor gitmekte olan. Ramazan ayında bir dayanışma ağını hep birlikte ördük. Önümüzdeki yıl da gerçek anlamda bayramları kutlayacağımıza inanıyorum. Sosyal ekonomik ve adaletin egemen olduğu, gecelerinde aç yatılmayan ve gündüzlerinde işsiz dolaşılmayan bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız.”

“AKP’nin bu mübarek ayda yaptığı haksızlıklar, adaletsizlikler…”

Partililer ile bayramlaşma törenin de konuşan CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, bu yıl Ramazan Bayramı ile birlikte 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Toplumun bu yıl Ramazan Bayramı’nı buruk bir şekilde yaşadığını belirten Gürtunca “Bu beceriksiz yönetim mübarek Ramazan ayının anlamını ‘Af’ yerine adaletsizlik ve kine, bereket yerine sefalete bırakmıştır. AKP’nin bu mübarek ayda yaptığı haksızlıklar, savurmalar ve adaletsizlikler bir avuç yandaş kalem ile siyasetçi dışında herkesi çileden çıkardı. Tüm halkımıza sesleniyoruz. Çocuklarına, torunlarına, gençlerine mutlu, aydınlık bir Türkiye bırakmayan isteyen herkese sesleniyoruz. Eğer bir avuç mutlu azınlık dışında bizler mutlu olacağımız bir ülke yaratmak istiyorsak. Yapacağımız iki şey var. Birincisi geçmişte ne yaptıysak yaptık, ama bundan sonra bizi mutsuz eden kimse kesinlikle değiştireceğiz. İkincisi, bunu değiştirmek için yapmamız gereken tek şey bizi bölmeye çalışanlara inat birlikte olmaktır. Birbirimizle çalışmak ve birbirimize inanmaktır. Bunun sonucunda adaletli ve bereketli Türkiye göreceğiz.”

Konuşmaların ardından CHP’li Özel, CHP’li Balaban, ilçe başkanları ve partililer ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir