Özlemini duyduğumuz ülke için sorumluluk alma zamanı

 Özlemini duyduğumuz ülke için sorumluluk alma zamanı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumun birbirine karşı ön yargılı kesimlerini biraraya getirdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Manisa Koordinatörü Özge Arslan, zamanın artık özlemini duyduğumuz ülke için sorumluluk alma zamanı olduğunu söyledi. Özge Arslan, “Seçime kalan 2 aylık sürede ben de varım diyen herkesi aramıza katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Tunay Aktaş

Ülkemizin her kesiminin yönetim birimlerinde söz hakkının olduğu bir Türkiye özlemi içerisinde olduklarını söyleyen Özge Arslan, “Dünyadaki seçim sistemlerine baktığımızda siyasi partilerin isimlerinden çok aday isimleri ve adayların kişisel özellikleri üzerinden bir strateji yürütüldüğünü görüyoruz.Bizler de artık siyasi partilerin çalışmalarından çok mevcut aday isimleri üzerinden konuştuğumuz bir seçim süreci içerisine gidiyoruz.

Altılı Masa, aday belirlemesi sürecinde tartışmaları sistem üzerinden yapmak istemesine rağmen kamuoyu sürekli aday ismi duymak istedi bu da aslında gönüllü çalışmalarının ne kadar doğru bir sistemi olduğunu gösteriyor”

Özge Arslan, “Türkiye, farklı etnik kökenden ve farklı dünya görüşünden yurttaşlarımızın bir arada yaşadığı bir yer. Gönüllüyüz çünkü; bizler bir arada yaşarken artık kutuplaşmadan çok birleşmeden yana, huzur ve barış ortamı isteyen, liyakatın olduğu, adaletin herkes için eşit şekilde uygulandığı, yaşam hak ve özgürlüklerinin hukuki güvence altında olduğu, insan haklarına, hayvan haklarına ve doğaya duyarlı bir yönetim özlemi içerisindeyiz.

Gönüllüyüz çünkü; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak değer görmek istiyoruz.
Gönüllüyüz çünkü;ülkemizin her kesiminin yönetim birimlerinde söz hakkının olduğu, azınlığın değil çoğunluğun haklarının savunulduğu ve korunduğu bir Türkiye özlemi içerisindeyiz.

Siyasi parti kimliklerinden bağımsız, sivil seçmenler olarak bu özlemini duyduğumuz Türkiye için Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na güveniyoruz.
Bu nedenle “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” olarak alanda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

20 yıllık mevcut iktidarın siyasi dili maalesef kutuplaştırıcı, otoriter ve baskıcı. Kendisinden görmediği her kesimi ötekileştiren, muhalif sesleri yok sayan, kendine mecliste temsil hakkı bulamayan kesimleri görmezden gelen bir tutum içerisinde. Bizler artık siyasi dili yumuşak, ortak karar mekanizmasının işletildiği, demokrasinin ve çoğulcu temsiliyetin olduğu bir yönetim hayal ediyoruz.

KILIÇDAROĞLU, HAKSIZLIĞA UĞRAYAN KİM VARSA YANINDA OLACAĞINA İNANDIĞIMIZ BİRİ

Özge Arslan, “Kemal Kılıçdaroğlu; toplumun birbirine karşı ön yargılı kesimlerini bir araya getiren, dertlerini dinleyen ve çözüm önerileri sunan, asgari düzeyde ortak bir söylem dili geliştirebilen , samimi, merhametli ve nezaket sahibi bir siyasetçi.

En önemlisi toplumda güven duyulan bir siyasetçi. Alanda vatandaşlar ile bir araya geldiğimiz de kimse Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluk yapacağını, belli bir kesime haksız kazanç sağlayacağını düşünmüyor.

Kılıçdaroğlu bizim için; haksızlığa uğrayan kim varsa yanında olacağına inandığımız, hukukun güvencesi, insan haklarının savunucusu, ifade özgürlüğünün teminatıdır.

Kılıçdaroğlu bizim için; gençlerin demokrat dedesi, halkın umudu, gençlerin özgür bir dünya özleminin kurucusudur.

TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİN YER ALDIĞI BİR ÇALIŞMA GRUBUYUZ

Gönüllüler bu seçimin sonuçlarında en etkili çalışmayı ortaya koyacak ekip olacaktır çünkü biz de hayalini kurduğumuz ülke için toplumun tüm kesimlerinin yer aldığı bir çalışma grubuyuz.

Gönüllüler özellikle herhangi bir siyasi parti çatısı altında çalışma yapmak istemeyen ancak mevcut düzenin değişmesini isteyen kişilerden oluşmaktadır. Zaman artık kendi geleceğimiz için sorumluluk alma ve elini taşın altına koyma zamanıdır. Özlemini duyduğumuz yaşam standartlarını kimse bize gümüş tepside sunmayacak o yüzden diyoruzki ” Sen Yoksan Bir Eksiğiz” . Bizler tüm il ve ilçe koordinatörlerimizle, gönüllü üyelerimizle çalışmalara başladık ve alandayız seçime kalan 2 aylık sürede ben de varım diyen herkesi aramıza katılmaya davet ediyoruz. Yola Çıktık, Bize Katılın. Üye formunu doldurup gönüllü olmanızı rica ediyoruz”

https://bizekatilin.kilicdaroglugonullu.org/

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir