Pazarcı da halk da Babacan’a dert yandı: Geçinemiyoruz!

 Pazarcı da halk da Babacan’a dert yandı: Geçinemiyoruz!

Manisa Perşembe Pazarı’nda pazarcı ve alışveriş yapan vatandaşı dinleyen DEVA Partisi Genel başkanı Ali Babacan, bir sordu bin “ah” işitti. Babacan, geçim sıkıntısı ve girdi maliyetlerinden şikayet eden vatandaş ve pazarcının yoğun ilgisinden, pazardaki ziyaretini zor bitirdi.

Hülya Kılınç

DEVA Partisi Genel başkanı Ali Babacan, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Manisa’da önce sanayi esnafını ve daha sonra pazaryerini ziyaret ederek vatandaş ile esnafın geçim sıkıntısını dinledi.

Manisa Şehzadeler ilçesindeki Perşembe pazarını ziyaret eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile karşılaşan vatandaşlar ekonomik krizden ve hayat pahalılığından dert yanarken, pazarcı esnafı ise girdi maliyetlerinin artmasından dert yandı.

“KOCA ÜLKEYİ TEK BAŞINA YÖNETEMEZSİN!”

DEVA Parti Genel Başkanı Babacan’a yaşadığı sıkıntıları anlatan balıkçı her gün zamla uyandıklarını ifade ederek şu ifadelere yer verdi: “Her gün zamla karşılaşıyoruz. Halden balık aldığım zaman insanlar bize Pazartesi gün gelecek zammı söylüyor. İşin içinden çıkamıyoruz. Bu ülkenin gidişatını hep birlikte düzeltmemiz gerekir. Tek kişiyle olmaz bu iş. Bu ülkede bir şey tek başına olmaz ve koca ülkeyi tek başına yönetemezsin.”

BABACAN:BU İŞ DÜRÜST KADROLARLA OLUR

Balıkçı esnafını dinleyen  Babacan ise şu yanıtı verdi: “Çabuk düzelir. Senin balık tezgahına bu işi bilmeyeni koyacak olsan bu tezgahı yönetebilir mi? İşte ülkeyi yönetenlerde bu işi bilmeyen insanlar. Biz boş konuşmuyoruz. Bu iş dürüst kadrolarla olur. Bu ülkeyi yöneten dürüst kadrolarla olur. Bu ülke dürüst kadrolarla yönetilmediği için böyle.”

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda kirazını 20 liradan sattığını söyleyen bir pazarcı esnafı ise sıkıntısını şöyle dile getirdi: “Artık bitmiş durumdayız. Ne yapacağımızı bilmez durumdayız. Bugün depomuz 1800 liraya doluyor. Geçen yıl 100 liraya gittiğimiz yere bu yıl 400 liraya gidiyoruz. Geçen senede bu kiraz liraydı. Bu yılda kiraz 20 lira. Ama girdiler bu kadar yüksek, halkın alım gücü bu kadar düşük değildi. Vatandaş artık yarım kilo bile alamıyor.”

“GELEN YEDİ GİDEN YEDİ, ÜLKEDE GÜVEN KALMADI”

Geçim sıkıntısı sebebiyle okuduğu üniversiteyi bırakmak zorunda kalan ve pazarda yufka satan 22 yaşındaki genç ise Babacan’a içini döktü. Ailesinin geçimini yufka satarak sağlayan genç şu ifadelere yer verdi: “Kendimizi geçindiremiyoruz. Geçinemediğimiz için üniversite okuyamadım. Babam inşaat işiyle uğraşıyordu. İnşaat işi durunca bende okuyamayıp yufka işine girdim. Şimdi kendimizi geçindirmeye çalışıyoruz. Artık toplumda ailevi sıkıntılar çok fazla. Ülkeyi öyle bir hale getirdiler ki kime güvendiysek güvenimizi sarstı. Gelen yedi giden yedi. Kime güveneceğimizi bilmiyorum. Artık bir değişim şart. Öyle biri gelsin ki gerçekten güvenebilelim. Millet güvenseydi arkasında dururdu. Şimdi millet yoksullukla uğraşıyor. Aile derdi ile uğraşıyor.”

“EMEKLİ ÖLDÜ YAŞAMIYOR”

Emekli 4 torun sahibi yaşlı bir teyze ise, emeklilerin artık öldüğünü dile getirerek şu ifadelere yer verdi: “Biz öldük. Allah Rahmet eylesin. Torunlarımızı okutamıyoruz. Faturalarımızı yatıramıyoruz. Her şey çok pahalı. Ne olacak sonumuz. Artık emekli öldü ve yaşamıyor. Bir geziye bile gidemiyoruz. Çocuklarımın kazandığı bile yetmiyor. Bize vermeye gelince nasıl oluyor da enflasyon düşüyor. Tutup elimizden kaldıran yok. İkiyi yüzlülük yaşıyoruz.”

Pazarda halkın sıkıntısı dinleyen Babacan ise, vatandaşlara önümüzdeki seçimi göstererek, “DEVA’ya oyunuzu verin, her şey daha güzel olacak. İşin ehli kadroları ile iktidara ve sorunları çözmeye hazırız.” diye konuştu.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.