Rus milyarder Abramovich Bodrumspor’a talip

 Rus milyarder Abramovich Bodrumspor’a talip

Chelsea’nin eski sahibi Rus milyoner Roman Abramovich’in Türkiye’den takım satın almak istediği öğrenildi. Rus iş adamanın Göztepe ile ilgilendiği iddia edilmişti fakat Abramovich’in Bodrumspor’a talip olduğu ifade edildi.

Rusya’nın Ukrayna’ya girmesiyle İngiltere’de istenmeyen kişi ilan edilen Roman Abramovich, Chelsea’yi satışa çıkarmak zorunda kalmış, gözünü Türkiye’ye çevirmişti.

Rus oligark için Göztepe iddiaları ayyuka çıkmışken, asıl talip olduğu kulüp ortaya çıktı. Ajansspor’un haberine göre; Abramovich’in AŞ statüsündeki Bodrumspor’a talip olduğu öğrenildi.

TERCİH NEDENİ BELLİ OLDU

Roman’ın 2. Lig Kırmızı Grup’ta 3. sırada yer alan Bodrumspor ilgisinin altında hem özel hem de bürokratik nedenler yattığı, Abramovich’in Türkiye’ye geldiğinde tatil için tercih ettiği ve uluslararası değer olarak gördüğü Bodrum’u çok sevdiği ve birçok yabancının burada yaşamasından dolayı kulübü tercih ettiği belirtiliyor.

BODRUMSPOR’A ULAŞAN RESMİ BİR BİLGİ YOK

Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya ise, kendilerine ulaşan resmi bir bilginin olmadığını belirterek, resmi bir teklif olması durumunda kamuoyunu bilgilendireceklerini söyledi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.