“Saldırılara karşı önlem alın!”

 “Saldırılara karşı önlem alın!”

Manisa Tabip Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin, aşı karşıtlarının tehdit ettiği Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’a yönelik acil önlem alınmasını isteyerek Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nı göreve çağırdı.

Manisa Tabip Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin yaptığı açıklamada, KLİMiK Derneği Erişkin Bağışıklama Grubu Başkanı, TTB pandemi çalışma kolu üyesi ve Ankara Tabip Odası üyesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof.Dr. Esin Davutoğlu Şenol’a yapılan saldırıyı kınadı.

Sağlık ve İçişleri bakanlığına “önlem alın” çağrısı

Esin Davutoğlu Şenol’un, pandeminin ilk gününden bu yana halkın doğru bilgilenmesi için çaba gösterdiğini ifade eden Bilgin “Sağlık otoriterlerine günlük vaka ölüm sayılarının gerçek rakamlarla açıklanmasını sağlamak için ulusal medya ve sosyal medyayı etkin şekilde kullanmıştır. Covid 19 ‘a karşı etkili aşının geliştirilmesinden sonra risk gruplarının ve toplumun diğer kesimlerinin en hızlı şekilde aşılanması için toplumu bilgilendirmeye devam etmiştir. Tüm bu süreçler içinde aşı karşıtı kişiler tarafından sayısız kez kendisine sosyal medyadan çok sayıda saldırı yapılmıştır. Son saldırı olarak da 29 Temmuz’da kendisini sosyal medyada doktor olarak tanıtan hesaptan cinayetle tehdit edilmiş, ofisine gelerek not bırakılmış ve ofisinin merdivenine 2 adet dana dili bırakılmış. Twitter’da ölümle tehdit eden mesajlar yayınlamıştır. Dr. Esin Şenol tarafından suç duyurusunda bulunulmuş ve koruma talep edilmiştir. Aynı gün Klimik ve TTB’nin de olayı takip etmesi ile şahıs yakalanmış ne yazık ki aynı gün serbest bırakılmıştır. Serbest kalmasından sonra yine ‘durmak yok yola devam’ diye tweet atmıştır. Manisa Tabip Odası olarak Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nı bir an önce önlem almaya çağırıyoruz”dedi.

Bilime Doktorlara ve Kadına Saldırı

Bu yaşadığımız durumun bilime düşmanlığa, doktorlara ve kadına saldırıyı bir kez daha göz önüne getirdiğini belirten Bilgin, Manisa Tabip Odası’nın Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un yanında olduğunu, saldırılara karşı geç olmadan önlem alınmasını ve olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Manisa Tabip Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir