Sarıgül Erdoğan’a yüklendi: Başörtüsünü bırak enflasyon ve işsizliği konuş!

 Sarıgül Erdoğan’a yüklendi: Başörtüsünü bırak enflasyon ve işsizliği konuş!

TDP Lideri Mustafa Sarıgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başörtüsünü malzeme yapmaya devam ettiğini belirterek, memlekette asıl enflasyon ve işsizliğin konuşulması gerektiğini söyledi. Sarıgül ayrıca Kılıçdaroğlu’na dava açan EGM ve Jandarma’nın yanlış yaptığını vurgulayarak, davaların geri alınması çağrısında bulundu.

Hülya Kılınç-Tunay Aktaş

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Manisa’da gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Manisa’da mahkumlara genel af çağrısını yenileyen Sarıgül, TDP Manisa İl Başkanı Hüseyin Surel ve partililer tarafından Manisa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde karşılandı. Çocukları içeride olan ailelerde destek verdi.

“GENÇLER UYUŞTURUCU BATAKLIĞINA İTİLİYOR”

Sarıgül, cezaevi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin sosyo-ekonomik yapısına dikkat çekerek bu ortamda gençlerin uyuşturucu bataklığına itildiğini ifade etti. Binlerce gencin uyuşturucu kullandığı için cezaevinde olduğunu kaydeden Sarıgül “O nedenle anneler için affet Türkiye’m, babalar için affet Türkiye’m, çocuklar için affet Türkiye’m, kardeşlik hukuku için affet Türkiye’m, toplumsal barış için affet Türkiye’m. Affet Türkiye’m çağrımıza cevap veren birçok siyasi parti var. O siyasi partilerle de görüşmelerimiz devam ediyor. Bir kez daha altını çiziyorum.  Türkiye Değişim Partimizin af talebi siyasi değil, tamamen vicdani bir taleptir. Bu talebi inşallah parlamento yerine getirir. Bugün itibariyle 83. Cezaevinin önündeyim.” diye konuştu.

“EVRENSEL HUKUK KURALLARINI UYGULAYACAK ADALETE GÜVENİ ARTTIRACAĞIZ”

Sarıgül, bu kapsamda silahlı olaylara katılmamış, terör örgütleri ile ilişkisi olmayan, devletin bütünlüğünü savunan herkesin bu kapsama alınması gerektiği görüşünü savunarak “Haksız ve hukuksuz yere içeride yatan kişiler, gazeteciler, düşünce suçluları da af kapsamına alınmalı. 5 yıldır tutuklu olarak içeride yatan insanlar bulunmaktadır. Bu insanların içeride tutulması bizleri üzmektedir. Geciken adalet adalet değildir. İktidara geldiğimizde evrensel hukuk kurallarını uygulayarak adalete güveni artıracağız.”dedi

“ÇİFTÇİ TÜCCARA MAHKUM EDİLDİ”

Cezaevi önünden parti binasında düzenlenen basın açıklamasına geçen Sarıgül, burada yaptığı açıklamada enflasyon karşısında alım gücü düşen halkın yaşadığı mağduriyetlere dikkat çekti.  Manisa’da ve ülkenin her yanında iktidarın yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçilerin kan ağladığını ifade eden Sarıgül, Manisa’da kuru üzüm fiyatının 27 TL açıklandığını hatırlatarak, her 5 üreticiden 1’inin malını TMO’ya verebildiğini böylece üreticinin tüccara mahkum edildiğini kaydetti.

“EGM VE JANDARMA KILIÇDAROĞLU’NA DAVA AÇMALARI ÜZÜNTÜ VERİCİDİR”

Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yurt dışından uyuşturucu parası geldiği ve cari açığın kapanmasında kullanıldığı yönündeki açıklamaları üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü ve jandarmanın açtığı dava ile ilgili gazetecilerin sorusunu şöyle cevapladı: “Bir ana muhalefet partisinin genel başkanı eleştiri yapabilir. Bu eleştirilere cevabı yine siyasiler vermelidir. Emniyet Genel Müdürlüğü ve jandarmanın Kılıçdaroğlu’na dava açmalarını doğru bulmuyor, hoş karşılamıyorum. Üzüntü vericidir. Türkiye Cumhuriyeti geleneklerinde ana muhalefet partisinin genel başkanına böyle bir davanın açıldığı görülmemiştir. Lütfen davaları geri alın. Emniyet ve jandarmanın böyle bir olaya alet edilmesi üzüntü vericidir.”

AKP iktidarının süresinin dolduğu ve ömrünün bittiğini kaydeden Sarıgül, insanların ekonomik nedenlerden dolayı çok zor günler yaşadığını belirterek, bütün bu sorunlara son vermek için yola çıktıklarını ve toplumun her alanına yönelik projeleri iktidara geldiklerinde hayata geçireceklerini dile getirdi.

Parti binasında düzenlenen basın açıklamasının ardından esnaf ziyaretlerinde bulunan Mustafa Sarıgül, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na ziyaretinin ardından Manisa’dan ayrıldı.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir