Saruhanlı Belediyesi’nden 20 milyonluk sanayi yatırımı

 Saruhanlı Belediyesi’nden 20 milyonluk sanayi yatırımı

Saruhanlı Belediyesi tarafından Halitpaşa mahallesine kazandırılacak 21 dükkandan oluşan ve maliyeti 20 milyon lira olan Sanayi sitesinin yapımına, düzenlenen temel atma töreniyle başlandı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, törende yaptığı konuşmada, Halitpaşa’da yıllardır hayal edilen, önceki dönemlerde söz verilip yapılmayan yatırımın temelini attıklarını ifade ederek, zemin katı 50 metrekare, batar katı 25 metrekare olmak üzere her biri 75 metrekare olan 21 adet dükkan inşa edileceğini belirtti.

Esnaf zor şartlar altında hizmet veriyordu

2019 yerel seçimlerinden önce Halitpaşa ziyaretinde sanayi dükkanlarının yerine yeni dükkanlar yapacağı sözü verdiğini hatırlatan Bilgin “Verdiğimiz sözü tuttuk, inşaat aşamasına geldik. Hayırlı olsun. Bizden önceki dönemlerde de söz verenler oldu. Buraya gelip proje evrakları açanlar oldu. Ancak bu işi yapmak bize nasip oldu. Sanayi sitesinin yenilenmesi Halitpaşa için büyük bir ihtiyaçtı, esnaflarımız zor şartlar altında hizmet veriyordu. Biz Halitpaşa’ya söyledik; bu dönem bize güvenin, Saruhanlı’yı yönetmeyi bize verin dedik.  Halitpaşa bize güvendi. Halitpaşa bize sahip çıktı. Her dönem söz verileni yapmak bize nasip oldu. Halitpaşa’ya 21 adet sanayi dükkanını;  yani 20 milyonluk yatırımı Halitpaşa’ya getirdik. Hayırlı uğurlu olsun”dedi.

Başkan Bilgin’in konuşmasının ardından kurban kesilerek, dualarla tesisin temeli atıldı.Temel atma programına Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, CHP Manisa Milletvekili aday adayı Semih Balaban, CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Hasan Levent, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, DP İlçe Başkanı Süleyman Çınar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Emin Kenez, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Kan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Arif Bilek, Başkan Yardımcıları, Millet İttifakı Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Zeki Bilgin

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir