TOBB tarihinde bir ilk: Seçimi kazanmak için rakibin seçmenini kaçırdılar

 TOBB tarihinde bir ilk: Seçimi kazanmak için rakibin seçmenini kaçırdılar

Manisa’nın Gördes ilçesindeki Ticaret ve Sanayi Odası seçiminde ilk turda iki adaya da 6 oy çıktı. İkinci turda oy kullanmaması için Gökhan Koyunlu karşı grubun adayı Serdar Özcan’ın kardeşi tarafından kaçırılarak darp edildi. Araçtan atlayarak yaralanan Koyunlu, kaçıranlar hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Hülya Kılınç

Manisa’nın Gördes ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası’nın 23 Kasım’da yapılan seçiminde filmleri aratmayacak bir olay yaşandı. Serdar Özcan ile Umur Faik Kollu’nun yarıştığı seçimde İki aday da 6’şar oy  alınca seçimde ikinci tura gidildi. Ancak ikinci turda Gökhan Koyunlu isimli üyenin oy kullanmaması nedeniyle yarışı Serdar Özcan 6-5 kazanarak yeni başkan seçildi.

RAKİP BAŞKAN ADAYININ KARDEŞİ KAÇIRDI

Kaçırılma olayı ile ilgili vegazete.net’e açıklamada bulunan Gökhan Koyunlu, ikinci turda oy kullanmasını engellemek için rakip başkan adayı Serdar Özcan’ın kardeşi ve onun yanındaki tanımadığı bir kişi tarafından kaçırıldığını ve Gördes’e 60 kilometre uzaklıktaki Balıkesir’in Sındırgı ilçesine götürüldüğünü söyledi.

“ZORLA ALIKOYDULAR”

Koyunlu, bu kişilerin seçimin ikinci turuna gidilmeden önce kendisine bir şeyler içirdiklerini ve içine bir şey karıştırdıklarını belirterek “Beni arabaya bindirdiler. Arabada uyuya kalmışım. Gözümü açtığımda Sındırgı dağ yolundaydık. Beni kaçıranlara neden buruda olduğumuzu, seçimde oy kullanacağımı belirterek geri dönmemiz gerektiğini söyledim. “Geziyoruz işte ne var” dediler. Ben geri dönmemiz konusunda ısrar edince arabanın içinde itiştik. Bu kişiler beni darp ettiler. O arbede sırasında kendimi araçtan attım. Sındırgı’da hastaneye götürülmüşüm. Hastanede polise verdiğim ifadede şikayetçi olduğumu belirttim. Tedavim devam ediyor. Bu kişiler oy kullanmayayım diye beni zorla alıkoydular. Avukatım aracılığıyla 28 Kasım Pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağım”dedi.

“DAVAMDAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM”

TOBB tarihinde hiçbir seçimde böyle bir olayın yaşanmadığını kaydeden Koyunlu, davadan asla vazgeçmeyeceğini ve mahkeme sonuçlandığında seçimin tekrarlanmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir